Bu kadro takviye yapılmazsa ikinci yarıda büyük sıkıntılar yaşayabilir. Keşke Hakan Karaahmet başkanımız da sadece bugünü değil, yarınları da düşünebilseydi

Seneler önce Giresunspor başkanı Ömer Ülkü cezaevine konulduğunda o dönemin yöneticilerinden Haldun Domaç hemen mevcut oyuncuları takımda tutmak için çalışmalara başlamış ve bunda da başarılı olmuştu.

Şöyle ki transfer sayfası kapalı ve açacak gücümüz yoktu.  Sayın Domaç’ın bu hamlesi takımımızın ligde kalmasına yetmemişti ancak son düdüğe kadar Giresunspor’un kurtuluş savaşının içerisinde olmasını sağlamıştı.  O dönem iki gol averajıyla küme düşmüştük.

 Aynı örneği Kayserispor’dan da verebiliriz. Kısa bir süre önce görevinden ayrılan Berna Başkan geçen sezon kadroya dahil ettikleri oyunculara en az iki senelik imza attırdı, mukavelesi bitmek üzere olanlarla da sözleşme yeniledi.

O Kayserispor bu dönem transfer yapamadan sezona başladı ve şimdiye kadar ateş hattı ile hiç bağı olmadı. Çok büyük bir sürpriz olmadığı taktirde de sezon bitiminde de o korkuyu yaşamaz diye düşünüyorum.

Şimdi konumuza gelecek olursak. Biz ne yaptık. Sezon öncesinde Aziz Behich’i kadroda tutamadık, Umut Nayir ve Zeki Yavru’yu sözleşmeleri devam etmelerine rağmen gönderdik. Ardından Traore’yi mutlu edemedik ve gitmesine izin verdik. Sergen’i dış kapının mandalı yaptık. Sözleşmesi bitecek oyuncularımız var, mukavele yenilemesi konusunda henüz olumlu bir adım atamadık.

 Şimdi Pyerre olayından dolayı iki dönem transfer yasağı almamız gündemde. Bu olay doğru mu değil mi, transfer döneminde ortaya çıkacaktır elbette. Lakin eğer doğru ise vah halimize.

Hakan Hoca elindeki malzemeden en iyisini çıkarmaya çalışsa da kenarda hamle adına kısıtlı imkanlara sahip. Değişiklik yapacak; sağa bakıyor, sola bakıyor eldeki malzeme bu.

Bu kadro takviye yapılmazsa ikinci yarıda büyük sıkıntılar yaşayabilir. Keşke Hakan Karaahmet başkanımız da sadece bugünü değil, yarınları da düşünebilseydi. Her zaman B planı olmalı bir insanın. Tıpkı Berna Başkanın Kayseri’de yaptığı gibi. 
Paylaşmayı Unutma!