Orta ve Lise ögrenimini Bulancak imam Hatip Lisesi`nde, Yüksek Ögrenimini Agri Egitim Yüksek Okulunda tamamlayan 1967 dogumlu olan

 Uzun yıllar Milli Eğitim camiasında çalıştıktan sonra, 14 Mart 2014 yılında Kurum değişikliği yaparak Bulancak Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanan Hasan Bulut Evli ve 7 çocuk babası idi. Yüzlerce sorunun iç içe olduğu Giresun’da sporu yönetmek için göreve gelen Bulut’u çok ağır görevler bekliyor.

Spor İl Müdürü olan Hasan Bulut ilk açıklamasını internet sitesi üzerinden yaptı ve; Bugün itibari ile Giresun Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğüne atanmış bulunuyorum. Bu onurlu görevi bana layık gören başta Gümrük ve Ticaret Bakanımız sayın Nurettin Canikli’ye, benim için ayrı bir yeri ve değeri olan ve bu süreçte şahsım için büyük çaba gösteren Giresun milletvekili sayın Adem Tatlı’ya değerli milletvekilimiz sayın Turhan Alçelik’e teşekkür ederim, dedi.

İlimizde tüm spor camiasının dikkatle takip ettiği Spor il müdürlüğünde yüzlerce sorunu bile bile bu göreve gelen Hasan Bulut’un bir dakika bile oturmadan bu memlekete hizmet etmesi gerekiyor. Oturmayla hiçbir işlerin bitirilmediğini bütün insanlar görmüştür, Eynesil’den Piraziz’e, Giresun Merkez’den Şebinkarahisar’a kadar dert ve sorunlar çok büyüktür, herhalde bu kadar milletvekili desteği alan müdür işleri en iyi şekilde yapacaktır.

2011 yılının Eylül ayında Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğüne atanan Zeki Atlı 4 yıllık hizmetini tamamladığı şu günlerde görevden alınarak yerine Milli Eğitim ve Belediye camialarında görev yapmış Bulancak’lı Hasan Bulut gelmiştir. 5 Temmuz 2015 tarihinde yani 43 gün önce İLERİ haber servisi bu haberi birinci sayfasından yayınlandıktan sonra beklenti devam etmiş ve sonunda haber doğru olarak ortaya çıkmıştı. Habercilik açısından ne kadar başarılı olduğumuzu burada rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ancak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl müdürlüğüne resmen atanan Hasan Bulut’un bu memleketi dört dörtlük yönetebilmesi için çok çalışması dahi yetmeyecektir. Biz hayatımızı adadığımız bu memleketin sporu için il müdürlüğüne gelen kişinin de en az bizim kadar bu topraklar için gecesini gündüzünü harcamak zorundadır. Öyle lafla olacak bir sözcük kullanmıyorum ve gerçekten gecesini gündüzünü bu memleketin sporu için harcamak zorundadır. Biz milletvekillerinin çayını dahi içemediğimiz bir dönemde Hasan Bulut, Giresun’un milletvekilleri aracılığı ile bu göreve geliyorsa inanılmaz çalışma göstermek zorundadır. Madem ki, Milletvekilleri bu kadar destekliyor ve size bu kadar inanıyorsa bu memleketin tesislerini ve sporunun her parçasını ayağa kaldırınız. Tesislerinde Telefon dahi olmayan Giresun’da sizlerin tüm sorunları bildiğinizi düşünüyorum. Merkezde yüzlerce sorunun sizi beklediğini, Bulancak’ta, Keşap’taki tesislerde tuvalet dahi olmadığını bilmek zorundasınız. Siz Giresunluysanız ve bu görevi yapacak kadar camianın içindeyim diyorsanız, hiç durmayın ve kolları sıvazlayarak iş başı yapın, oturmak için ya da gelecek misafirleri karşılayacak kadar boş zamanımız yoktur.

Ben 37 yılını spor gazeteciliğine, 45 yılını amatör spora vermiş insan olarak; oturan veya çalışan spor il müdürünü her gün takip edeceğimi ve çalışmalarını iyi veya kötü spor kamuoyuna açıklayacağımı buradan ilan ediyorum. Bulancak Spor ilçe müdürü iken çalışmalarından hiç memnun kalmadığım sayın Hasan Bulut’un inşallah Spor İl Müdürlüğü daha farklı olur ve beni memnun eder. Milletvekillerinin uygun gördüğü Gençlik ve Spor İl müdürümüze buradan hoş geldiniz diyorum, göreviniz hayırlı olsun diyorum.

HASAN BULUT KİMDİR? 

Giresun Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürü olan Hasan Bulut, 05.02.1967 yılında Bulancak Karaağaç Köyü’nde doğdu. İlköğrenimimi Karaağaç Köyü İlkokulunda, Orta ve Lise öğrenimini Bulancak imam Hatip Lisesi’nde, Yüksek Öğrenimini Ağrı Eğitim Yüksek Okulu’nda Bitirdi. Lisans eğitimimi ise Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde tamamlayan Hasan Bulut, İlk memuriyete 1990 yılında Tosya’da (Kastamonu) öğretmen olarak başladı.

Daha sonra 1996 yılında Bulancak Karaağaç Cami yanı BSİ okuluna gelerek 9 yıl görev yaptı. 2005 yılında Bulancak Züfer Mustafa Eriş İlköğretim Okuluna gelen ve burada 5 yıl görev yapan Spor İl Müdürü Hasan Bulut, 2010 yılında Bulancak Öğretmenevi ASO Müdürü olarak atandı. Hasan Bulut, Öğretmenevi Müdürü iken 2012-2013 yıllarında Bulancak İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne vekâlet etti. Son olarak 14 Mart 2014 yılında Kurum değişikliği ile Bulancak Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanan Hasan Bulut Evli ve 7 çocuk babasıdır.

İLK AÇIKLAMAYI KENDİ İNTERNET SİTESİNDEN YAPTI

Giresun Gençlik Hizmetleri ve spor il Müdürü olan Hasan Bulut göreve başlamasının ardından ilk açıklamasını kendi internet sitesi üzerinden çağdaş bir şekilde yaptı. Her basın mensubunun bulmakta zorlandığı açıklamayı İLERİ spor servisi yakalama şansı buldu.

Müdür Bulut; Bugün itibari ile Giresun Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğüne atanmış bulunuyorum. Bu onurlu görevi bana layık gören başta Gümrük ve Ticaret Bakanımız sayın Nurettin Canikli’ye, benim için ayrı bir yeri ve değeri olan ve bu süreçte şahsım için büyük çaba gösteren Giresun milletvekili sayın Adem Tatlı’ya değerli milletvekilimiz sayın Turhan Alçelik’e, emeği geçen ve destek olan herkese teşekkür ederim. Yine yaklaşık 1,5 senedir onur duyarak yaptığım Bulancak Belediye Başkan Yardımcılığı görevim süresince bana her zaman destek veren Bulancak Belediye Başkanı sayın Recep Yakar’a ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Rabbim bize güvenenlere karşı bizi mahçup etmesin, dedi.

 
Paylaşmayı Unutma!