Her basın konuşmasında aynı nakaratları konuşarak başkalarına inandırabilir. Lakin ben inanmıyorum.

Sevgili sporseverler. Önce maçın analiz ve yorumlarını yapmadan bazı konulara değineceğim.

Kulüp Başkanı Nahid Yamak borcun 300 Milyon lira olduğunu dile getirdi. Bir hafta evvel ise borcun araştırıldığı ve 195 Milyon lira olduğu dile getirilmişti.

Nasıl oluyor da bir haftada bu kadar borç ortaya çıkıyor. Kaç aydır haykırıyorum, bunlar iyi günlerimiz diye.

Yapanın yanına kar kalıyor her şey. Kulübün birkaç yıldır gelirleri ortada. Ne harcanmış ne yapılmış, bunların  ortaya getirmesi gerekmektedir.

Yamak, transfer tahtasını açsak bile iki dönem transfer yapılamayacağını söylemiş. Hepsi doğru. Bir şeylere parmak basmak istiyor. Lakin bundan sonrada gelecek hacizlerle nasıl uğraşacak çok merak ediyorum.

El kaldırıp indirilerek bu işlerin vebalini kimler çekecek. Borç konusunda sıkıntılar varsa gereken ne ise yapılmalıdır.

Sayın Başkan, şu an itibarıyla bazı maddi konularda futbolcu alacaklarını ödemeye çalışıyor. Geçmişten ne kadar futbolcu borçları var. Bir açıklama gerek.

Atı alan Üsküdar’ı geçmiş biz yerimizde sayıklıyoruz. Bir de kafamda soru işareti var. Bir teknik adam şunu yapıyor, bunu yapıyor ve çeşitli işlerle uğraşıyor gibi söylemlerde bulunuyor.

Sevgili Kardeşim. Kulüp sıkıntıda. Dokuz haftadır galip gelemiyorsun. O’nun işi takımı çalıştırıp bu girdaptan çıkarmak. Kulüp içinde çalışanlar işlerini zaten yaparlar. Kulübün başarılı olmasını istiyorsak içeride ve dışarıda gereken önlemleri almalısın. Benden söylemesi.

Ligin alt sıralarından kurtulma çabalarında olan Giresunspor- Karagümrükspor maçında iki farkla öne geçmesine rağmen skoru koruyamayarak beraberlikle yetinmek zorunda kaldı.

İlk yarı topla oynama oranı maçın geneliyle düşük olmasına rağmen, Çotanaklar rakibine ilk yarı itibarıyla top oynama fırsatı vermediler.

İlk bölümün son saniyelerinde yenilen bir frikik golü bütün planları alt üst etti. Çünkü her an penaltı ve faul yapacak futbolcular olduğundan yüreğimiz ağzımıza kadar geliyor.

Giresunspor’da çok fazla futbolcu alternatifi yok. Bunun sebebi bence teknik kadrodur. Sezon başında alınanlar ve bırakılanları ile neden sorusunu yönetime sormadı. Her basın konuşmasında aynı nakaratları konuşarak  başkalarına inandırabilir. Lakin ben inanmıyorum.

Çünkü bu kulübün içinde yıllarımı verdim. ‘’Oyuncu opsiyonu yok. Her maçta yenilen bir golün ardından bu kırılganlığı yaşıyoruz. Kadro bu diyenlere daha ne yapsın’ diyenlere şunu söylüyorum. Bu kadro yetersiz olduğunu bile bile neden bu takımı çalıştırmaya devam etti. Şu anda biraz maddi sıkıntımız aşılsa çoktan yeni bir yapılanmaya gidilecek de.

Kısaca kazanacağımız bir maçı daha beraberlikle bitirdik. Ona da şükür..Giresunspor mutlu olmadı. Bu biline. Esen kalın.
Paylaşmayı Unutma!