Yeşil-Beyazlı ekibimizin 6 puanlık Göztepe maçını kazanıp ateş çemberinin dışına çıkmasıyla yakaladığı ivmeyi bu haftaki Rize maçında da sürdürmesini bekliyoruz…

Süper Ligde son haftalarda üst üste aldığı yenilgilerle ateş çemberine düşen ve taraftarlarını üzen GZT Giresunspor, 27’nci haftada evinde Göztepe ile oynadığı 6 puanlık maçı harika bir sonuçla bitirirken; yüreklere su serpti. Kendi evimizdeki Göztepe maçı gerçekten 6 puanlık maçtı. Bu maçtan yüz akıyla ayrılan Yeşil-Beyazlı temsilcimizin aldığı 3 puan takıma hayat verdi.

Göztepe’den aldığı altın değerindeki 3 puanla ateş çemberinin dışına çıkan Giresunspor’dan, bu haftaki Rize maçında da aynı başarıyı bekliyoruz. Giderek boyu kısalan ligde korkulu rüya görmemek için, bundan sonraki haftalarda çok dikkatli olmak zorundayız. Her maçın zorluğu ortada, küme düşme hattındaki takımlar can havliyle mücadele ediyorlar. Biz de öyleyiz. Ateş çemberine bir daha düşmemek için bundan sonraki maçlarımızı puan ya da puanlarla geçiştirmek durumundayız. Takıma yeni gelen oyuncularımız da yavaş yavaş kendilerini buluyorlar. Onların da katkılarıyla en azından ligde tutunmanın mücadelesi içinde olacağız.

Bu hafta sonu Rize’de çok önemli bir maça çıkacağız. Takımımızda kaptan Zeki Yavru dışında başka bir eksiğimiz yok. Rakibimiz Rize’de 2 önemli oyuncu kart cezalısı. Bu bizim için önemli bir avantaj. Şu anda 23 puanla ligin 19’ncu basamağında yer alan ve kümede kalma adına her türlü mücadeleyi veren Rize’den puan ya da puanlarla dönmek için elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız. Kendi evinde kötü sonuçlar alan ve büyük takımlara karşı aşırı bir motiveyle oynayan Rizespor’un, bizim karşımızda vereceği mücadele daha farklı olacak. Onları saran düşme korkusu, yeni teknik adam Bülent Korkmaz’ı daha da zor duruma düşürürken; bizim orada vereceğimiz puan mücadelesi maçın tansiyonunu olumsuz yönde etkileyecek niteliktedir. Maçta ev sahibi ekibin tedirginliği, bize artı avantaj olacak ve biz de bu avantajı sonuca çevirme açısından daha şanslı olacağız.

Kümede kalma yolunda son kozlarını oynayan ve giderek şansı azalan Rizespor karşısında cesaretli bir oyun ve sonuca giden bir futbolla orada arzuladığımız sonucu alabiliriz. Rize’den alınacak puan ya da puanlar bize büyük bir avantaj sağlayacak ve böylece önümüzdeki maçlara daha bir güvenle bakacağız. O yüzden bu maç bizim açımızdan da büyük önem taşıyor. Rize’de 2 as oyuncunun forma giyemeyecek olması, bizim çok işimize yarayacak ve sadece Fernandes’i etkisiz kılmak durumunda olacağız.Böyle bir oyuncuyu iyi markaja alarak durdurmak ve etkisiz hale getirmek zorundayız. Asına bakılırsa, bu maç da bizim açımızdan 6 puanlık bir maç. Oradan alınacak 3 puan bizi iyice rahatlatırken, Rize’yi de kabusun içine sokacaktır. Düşme potasında bulunan bir rakipten alınacak puan ya da puanlar, çok değerli olacağı için Rize maçına bu gözle bakmalıyız. Maça iyi konsantre olacak Yeşil-Beyazlı temsilcimizin Rize’den güzel bir sonuçla döneceğine yürekten inanıyoruz.