Bu şehirde Nahid Yamak'ın başkanlığında değil ligde kalmayı Süper Amatörde bile şampiyon olunamayacağını düşünen insan sayısı oldukça fazla

Giresunspor’da bildiğiniz gibi olağanüstü genel kurul kararı alındı. Yeşil-beyazlı renklere gönül veren herkesin beklentisi takımı ayakta tutabilecek, güçlü bir yönetimin göreve gelmesi.

Geçen sene 25 Şubat’ta göreve gelen Nahid Yamak’ın bence tekrardan adaylığı düşünmemesi hatta hatta aklından bile geçirmemesi gerekir.

Neden mi?

Giresunspor O’nun görev yaptığı süre içerisinde iki sezon peş peşe küme düşmüştür.

Çoğunluğu asgari ücrete oynayan gencecik çocuklar, paralarını alamadıkları için antrenmana çıkmamışlardır.

Sezona başladığı teknik adam Mustafa Kaplan’ı takım iyi futbol oynarken göndermesi hataydı. Yerine gelen Mehmet Birinci ile ilk yarının bitiminde yol ayrımına gidilmesi, Serhat Güller’in o koltukta halen oturuyor olması hatayı; hatalar zincirine çevirdi.

Dönelim sezon başına. Geldiği günden bu yana devamlı eski yönetimi suçlayan, takımın bu şartlarda transfer yapamayacağını her fırsatta dile getiren Nahid Başkan, eldeki gencecik oyuncular Doğancan, Rahmetullah, Görkem, Murat Cem gibi bazı futbolcuları paralarını  verip tutamadı.

 Lig başlamadan Onurcan’ı, devre sona ermeden Kuwas’ı, sonrasında ise Çekdar ve Saviçeviç’i elinden kaçırdı. Giresunspor maçlarında San Marino gibi oldu. Gelen 3- 5 atıyor gidiyor.

Personel aylardır maaş alamazken,  göğsünde Çotanak armasını taşıyan altyapı çocukları deplasmanlara deyim yerindeyse aç aruk gidiyor.

Eskiden Giresunspor otobüsünü işletmesinin önünde görenler koşa koşa karşılamaya gelirken, şimdilerde ise ‘kapalıyız, yemeğimiz kalmadı’ diyerek bir tas çorbayı gençlere veresi gelmiyor. Veren de parasını ya alamıyor ya da günlerce telefon açarak zar zor alıyor.

Elbette yaptığı güzel şeyler var. Sayın Yamak bunları basın toplantılarında zaman zaman dile getiriyor.  Yapacağı güzel şeylerden biri de yeniden başkan olmayı aklının ucundan dahi geçirmemesidir.

Bu şehirde Nahid Yamak’ın başkanlığında değil ligde kalmayı Süper Amatörde bile şampiyon olunamayacağını düşünen insan sayısı oldukça fazla. Biraz ağır oldu ama dost her zaman acı söyler Sayın Yamak.

ALİ AKTEN

Paylaşmayı Unutma!