Sevgili okurlarım. İki yıldır her gün söylemeye çalıştığım bu borç yükünü artık gelenlerle birlikte hesaplamaktan bıktım.

Türkiye’de futbol kulüpleri borçluluğu ve finansal sıkıntıları son yıllarda bir türlü çözüme kavuşturamamış. Spor yasası yürürlüğe sokulmuş  olsa idi kulüplerin anonim şirketleşmeye dönüştürülmesi borçların yönetimlere devredilmesi kulüplerin mali açıdan yaşadıkları sıkıntının önüne geçilmesi hedefleniyordu.

Ancak uzmanların çalışmaları ile bu işin yeterli olmayacağı kanısı da taşımakta idi. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi; şu anda kulüplerin borcunun 25 milyar civarında olduğunu 12 yıl vade ile bu borcun faizleri ile 50 milyarı bulabileceğini söylemiş.

Bunları bilerek şöyle Giresunspor’un borç trafiğine de bakalım. Giresunspor kulüp Başkanı Nahit Yamak, görevi devir aldıklarında borcun 195 milyon TL lakin FİFA dan gelecek futbolcu borcu ve avukat artı avro artışlarıyla  300 milyon TL’nin üzerinde olacağını söylüyor.

Şimdi sayın başkana soruyorum. Bu borcu alırken neden bu gelecek borçların hesabı yapılmadı. Şimdi Birinci lig de çalışan şampiyon yaparak vefasızlık örneği gösterilen kulüp çalışanları, altyapı hocaları, teknik adam yardımcıları dahil olmak üzere bazı kişiler Giresunspor’u Futbol Federasyonu’na alacakları için başvuruda bulunduğu duyumlarını alıyorum. Onlara hiç bir şey söylemiyorum.Çünkü iki yıl ne doğru dürüst maaşını almış, şampiyonluk primi söz verilip verilmemiş. Birçok çalışanı hakkını alamamış. Onlara hiç bir şey söylemeye hakkım yok.

Çünkü on beş gün önce görevi bırakan bir teknik adam kaçarcasına gittiği bu şehirden alacağını almak için Federasyona başvuruyorsa hele hele başkanın ‘müthiş bir hocamız var’ deyip O’nu ilk geldiği gün göndermemekle büyük hata yaptığına inandığım söylemim de O’nun bir bahçıvan bir işçi gibi kulüpte çalışmasını takdir ediyorsa soruyorum neden bir anda  bu kulübü bırakıp gitti.

Hani çok Giresun sevdalısı idi demezler mi? Yani O da parasını almak için hamlesini kısa bir sürede yaptı. Tabi ki hakkını alacak . Lakin bizim gibi mütevazi bir kulübün bu on milyon TL’lik teknik adam sözleşmelerine ihtiyacı yok. Bunun bilinmesini isterim.

Yine de inşallah tüm bu sıkıntıların sürecinde başımız dik olarak mücadelemizi verip bu ligde devam ederiz.

HABER YORUMLARI

  • Serhan - 22.05.2023

    Kümede kalmak için Tek hedefimiz Antalyaspor ve içerde Trabzon ve deplasmanda Ümraniyeyi yenmek zorundayız ve biz yenerken bu hafta Fenerin Antalyayı yenmesi gerekiyor. Bu olasılıklar olduğunda son maç içerde Antalya ile 41 e 41 puanla kümede kalma müsabakası oynayacağız ve tüm şehrin GİRESUNUN EN BÜYÜK DEĞERLERİNDEN OLAN GİRESUNSPORUMUZUN YANINDA OLMASI TAKIMIMIZA GEREKEN DESTEĞİ VERMESİ GEREKECEKTİR.


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır

 
 
 
 

DİĞER İÇERİKLER

Bizi Takip Edin

SON HABERLER

Konal: "Düşme kaldırılmalıdır"
Giresunspor son antrenmanına çıkıyor

Giresunspor disipline sevk edildi

Düdük Sağlam

Bilet 28 lira

Çotanaklar, Antalya

Giresunspor