Giresunspor’da yapılan olağanüstü Genel Kuruldan yönetime yüzde 50 borçlanma yetkisi verildi. Ayrıca yönetim görev sürelerinden sonra doğacak ya da vadesi dolacak gelir ve alacaklarının devredebilmesine dair yetki verilmesine dair maddeler görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Giresunspor’da seçimsiz gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul’da yürürlüğe giren 7405 sayılı kanun çerçevesinde “Spor Kulübü” unvanı almasının yanı sıra yönetim kuruluna borçlanma ve bütçe artırma yetkisi verildi.

Kulüp tesislerinde yapılan kongreye genel kurul üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Divan Başkanlığını Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara’nın yaptığı kongrede,

Yürürlüğe giren 7405 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca yapılması zorunlu olan “ Spor Kulübü” unvanını alması ve Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tescil ettirilmesi için Yönetim Kuruluna yetki verildi.

Bununla beraber Başkan ve Yönetim Kuruluna bir önceki yıl brüt gelirlerinin en üst sınırı olan yüzde 50’si kadar borçlanma yetkisi ve ihtiyaç duyulması halinde ek bütçe yetkisi de verildi. Ayrıca Yönetim Kuruluna, yönetim görev sürelerinden sonra doğacak ya da vadesi dolacak gelir ve alacaklarının devredebilmesine dair yetki verilmesine dair maddeler görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Kulüp tesislerinde 380 delegenin 115'inin katıldığı olağanüstü genel kurul da açıklamalarda bulunan Giresunspor Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet, şehrin en büyük marka değerinin Giresunspor olduğuna vurgu yaparken; “Stadın oraya bir tesis istedik. Çok ayıp ettiler. Giresunspor'un neden bir tesisi yok. Ne istedik, çok şey mi istedik. Kendimiz için değil Giresun için istedik. İşyerlerimizi elimizden aldınız. Burası ego kapris yeri değil. Giresunspor için düşmanıma giderim ama Giresunspor üzerinden hesaplaşma görmeyin. Bizim kıymetimiz biz gittikten sonra anlaşılacak” dedi.

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır

 
 
 
 

Bizi Takip Edin

SON HABERLER

Zeki Yavru