Giresunspor'a en iyi hizmet edecek olan kimse o seçilsin. Elbette seçimin kazananı ve kaybedeni olacak lakin kazanan Giresunspor olsun

Giresunspor’da olağanüstü genel kurul öncesinde eski başkanlardan Osman Çırak ile eski genel kaptanlarından Hakan Karaahmet kulübü yönetmeye talipli olduklarını duyurdu.

Gün geldi divana, gün geldi kayyıma kalan 53 yıllık çınarın yaklaşan genel kurulu öncesinde taliplilerinin olması oldukça sevindirici.

                Gerek eski başkan Osman Çırak, gerekse de diğer aday Hakan Karaahmet, seçilmeleri halinde çok güzel işlere imza atacaklarını duyurması bir Giresunlu ve Giresunspor taraftarı olarak beni umutlandırıyor.

                Ancak şunu unutmamak gerekir ki bu takımın sportif başarıdan daha çok mali disipline ihtiyacı var. Kulübün borcunun ne kadar olduğunu tam olarak bilemediğimden rakam yazamıyorum ancak çok yüksek miktarda borçlu olduğunu duymayan, bilmeyen yok.

                Kim seçilirse seçilsin, göreve geldiği günden, bırakacağı zamana kadar ‘bizim imkânımız yok’ gibi cümlelerin arkasına sığınmamalı. Ortada bir hasta var ve bunun tedavisinin ne olduğunu biliyorsunuz. Bu hastanın iyileşebilmesi için borçların eritilerek zamanla sıfırlanması gerekiyor. Bu yapacak da seçilecek yönetimdir.

Ha öyle olmazsa ne olur? Yanı başımızdaki Orduspor’un nereden nereye geldiğini biliyoruz. Bu örneğe Türkiye Liglerinde tarih yazan birçok takımı da ekleyebiliriz.

40 yaşındayım ve hayatım boyunca Giresun’da Süper Lig maçı izleyemedim. İnşallah geri kalan ömrümde Çotanak armalı formamızı Süper Lig arenasında izlemek nasip olur.

Ancak; gelecek yönetim de ‘Ben bu takımı mutlaka çıkartacağım’ düşüncesinde olursa ve buna göre pahalı kadro kurarsa ve bir de hedef tutturulamazsa o zaman vay halimize.

Giresunspor’a en iyi hizmet edecek olan kimse o seçilsin. Elbette seçimin kazananı ve kaybedeni olacak lakin kazanan Giresunspor olsun. 
Paylaşmayı Unutma!