Boluspor maçının ikinci yarısındaki oyun diğer müsabakalara da yansırsa Giresunspor ilk ikide kendine yer bulabilir.

Giresunspor, evinde oynadığı maçta Boluspor’u yenerek üst üste ikinci galibiyetini etti. Bir önceki hafta Bursaspor karşısında yenik duruma düşmesine rağmen maçı çevirmeyi başaran Çotanaklar, Bolu karşısında da son gülen taraf olmayı başardı.

Oyunun ilk bölümünde beklediğimiz takım maalesef sahada yoktu. İkinci yarıda ise değişikliklerle birlikte takım bambaşka bir kimliğe büründü.

İlk 45 dakikada top çeviremedik. Rakip buna müsaade etmedi.  İkinci yarı oyun kanatlara yıkılınca her şey bir anda değişiverdi.

Genç Kerem oyuna girdiğinde sağ kanat çok hareketlendi. Böyle bir ofansif özelliğine sahip bir bekin var ise özellikle iç saha maçlarında ilk 11’de oynatacaksın.

                Nalepa’nın ustalık kokan asisti sonucunda Balde’nin sayısıyla skora denge geldi. Nalepa’ya ayrı bir paragraf açmak gerekirse Giresunspor’un bu sezon en iyi transferi olarak görebiliriz. Hatırlasanız Vedat Muriç bile ilk geldiğinde adından bu kadar çabuk söz ettirememişti. Nalepa bu performansını sürdürmesi halinde Giresunspor bu oyuncudan iyi paralar kazanabilir.

                Üst direkten dönen Boluspor topu ve son dakikalarda Tolgahan’ın köşeden çıkardığı top Giresunspor adına şans anıydı.

                Oyunun 1-1 sona ereceği sanılırken, Anthony sahne aldı. Kendi sahasında topu alan Anthony, pasını verdikten sonra orada kalabilirdi ancak golü adeta kokladı. Gitti, golünü attı ve ilk maçında oyunun yıldızı oldu.

                Balde, Giresunspor’a çok fazla katkı sunacağa benziyor. Sırtı dönükken bile dönüyor, kaleyi yokluyor.

                Bu ligde iyi kadrolar değil,  iyi hava yakalayan ekipler hedefine ulaşıyor. Boluspor maçının ikinci yarısındaki oyun diğer müsabakalara da yansırsa Giresunspor ilk ikide kendine yer bulabilir.