Giresunspor deplasmanda karşılaştığı Royal Hastanesi Bandırmaspor'u 1-0 yenerek, geçen haftaki Ümraniyespor yenilgisini hem telafi etti, hem de unutturdu.

                Ümraniyespor karşılaşmasına göre daha istekli, daha konsantre bir Giresunspor vardı sahada. Özellikle savunma oyuncuları çok iyi bir doksan dakika çıkardı. Giresunspor’da oynadığı dönemde Landel’in kaptırdığı toplardan sonra kalemizde çok gol görmüştük. Bu kez Bandırmaspor formasıyla sahada olan Landel’in kaptırdığı top sonucunda Balde golü attı.

                Rakibine çok fazla pozisyon vermeyen bir Giresunspor vardı. Bandırmaspor’un teknik adamı Erkan Hoca, Traore’yi de oyuna alarak çift forvete döndü. Hem Traore, hem de Pote uzun oyuncular ve çıktıları her hava topunu almayı başardılar ancak savunmamız çok dikkatliydi ve hata yapmayarak doksan dakikayı tamamlamayı başardık.

                65. dakikadan itibaren Erol Can oyuna girince Giresunspor’un çift ön liberolu sistemde daha başarılı olacağını gözlemledik. Orada görev yapan Erol olur, Mehmet Taş ya da bir başkası ama Giresunspor’un çift ön liberolu sistemde daha başarılı olacağı düşüncesindeyim.

                Giresunspor’un saha kenarında görev bekleyen oyuncuları savunma özellikli. Bu nedenle öne geçilen maçlarda değişiklikler çok olumlu yansıyor. Hakan Hoca geniş kadro konusunda çok şanslı.

Bandırmaspor’da Erkan Hoca’nın elinde sihirli değnek yok. Pote eski Pote değil. Del Valle ve Landel vasatın altında. Erkan Sözeri Hoca zoru başarmayı sever. Kısa sürede takımını toparlar diye düşünüyorum.

                Giresunspor çok önemli bir galibiyet elde etti. Hedefin Süper Lig ise böyle maçları kazanacaksın. Galibiyette emeği bulunan herkesi tebrik ediyorum.
Paylaşmayı Unutma!