Bu çileyi kendi de artık çekmemeli ve Giresunspor taraftarını artık daha fazla üzmemelidir

 Giresunspor büyük bir mucize gerçekleşmezse seneye İkinci Ligde yoluna devam edecek. Sezon öncesinde kadrodan bazı oyuncuları tutma şansımız olsa da maddi imkansızlıklardan ötürü  bu gerçekleşmedi.

Ben O dönem bu yükün altından Nahid Başkan’ın başarıyla kalkacağına inanlardandım.  Şöyle ki bundan 12- 13 sene evvel de benzer durumla karşı karşıya kalınmış ve Giresunspor sezona transfer yapamadan başlamak zorunda kalmıştı. O dönem Haldun Domaç Bey’in fedakarca çalışmalarını unutmamak gerekir. Şike davası başladığında Giresunspor başkanı hapis yatmak zorunda kalmış ve o dönemin Futbol Şube Sorumlusu Sayın Domaç transfer yasağı olduğundan eldeki tüm oyuncuları hemen hemen tutmayı başarmıştı.

Ara dönemde transfer  yasağı kalkmasına rağmen Giresunspor son hafta Karşıyaka- Gaziantep FK işbirliği ile gol averajıyla küme düşmüştü.

Şimdi bunları anlatma nedenim. Bu süreçler yaşanırken, Nahid  Başkan da o dönemde yönetimdeydi, o günleri yaşamış ve tecrübe edinmişti.  Yukarıda da belirttiğim gibi Nahid Başkanın bu krizi yönetebileceğini düşünüyordum ancak olmadı. Yola gençlerle devam etmek istedi. Türk Futboluna yeni yıldızlar kazandıracağız, her şey çok güzel olacak gibi umut verici sözler kullandı.

Bu işler gençlerle olacak  olsaydı Türkiye Liglerinin en iyi altyapıya sahip ekiplerinden biri olan Altınordu geçen sene 1. Lige veda etmezdi. O takım bu sene İkinci Ligde de aynı kaderi yaşayabilir. Bir başka örnek ise Türk Futboluna çok sayıda yıldız kazandıran Süper Ligde şampiyon olan ikinci Anadolu takımı Bursaspor’u gösterebiliriz. Timsahlar şimdi gençlerle yoluna devam ediyor ve onlarda tarihlerinde ilk kez3. Lige düşmek üzereler.

Elbette genç oyuncular çok önemli, çok kıymetli. Spor muhabiri olarak görev yaptığım senelerde genç oyunculara her zaman destek olmaya çalıştım.  Bu yazıyı kaleme alırken, amacım gençleri kötülemek falan değildi. Ben onların mücadelelerine, şehrini savunmalarına,  sahaya çıktıklarında rakip meslektaşları milyon liralar kazanırlarken, onların asgari ücrete doğup büyüdükleri şehrin armasını temsil etmelerine son derece saygı duyuyorum.

Demek istediğim şudur ki. Bu işin sorumlusu Sayın Yamak’tır. Ne yapıp edip, geçen sezonki kadrodan bazı oyuncuları tutmayı başaracaktı.  Bu yoldan daha önce geçmiş ve rotayı iyi bilen Giresunspor sevdalısı Haldun Domaç gibi yakın bir dosttan destek alarak bu işin üstesinden gele bilirdin.

Sayın Yamak, yeni sezon ile ilgili ne düşünüyor bilemiyorum ancak tahtayı açamayacaksa bence bugünden tezi yok genel kurul kararı almalı ve görevini bırakmalıdır. Bu çileyi kendi de artık çekmemeli ve Giresunspor taraftarını artık daha fazla üzmemelidir…
Paylaşmayı Unutma!