Süper Ligde ikinci sezonunu yaşayan Yeşil-Beyazlı temsilcimiz Bitexen Giresunspor’un, ilk 3 haftada aldığı başarılı sonuçlar hepimizi mutlu etti…

Yeniden merhaba, sevgili Spor 28 müdavimleri. Geçen sezonun ardından bir süre ara verdiğimiz ve ilk 3 haftayı da geride bıraktığımız yeni sezonda sizlerle yeniden birlikteyiz. Biliyorsunuz, muradımız ve tek aşkımız Giresunspor. Çotanak armalı temsilcimizin ligdeki durumunu ve maçlarını ele aldığımız yazı dizimize, bu sezon ilk kez kaleme aldığımız “3 Haftada 6 Puan” başlığıyla başlıyoruz.

Öncelikle yeni sezonun Yeşil-Beyazlı temsilcimize ve tüm taraftarlarımıza hayırlı-uğurlu olmasını diliyoruz. Tam 44 yıllık özlemin ardından geçen sezon yükseldiğimiz Süper Ligde bu sezon ikinci yılımızı yaşıyoruz. Zor bir sezonda olduğumuzu gayet iyi biliyoruz. Ekonomik sıkıntılar içinde olan ve bu yüzden transferde pahalı oyuncular alamayan Giresunspor’un, bu ligde tutunması için hepimizin elini taşın altına koyması gerekiyor. Geçen yılki kadrosunu muhafaza edemeyen ve çok sayıda klas oyuncuyu elinde tutamayan Yeşil-Beyazlı ekip, yeni sezon için büyük transferler yapamadı ve mütevazi bir kadro oluşturdu. Yorganına göre ayağını uzatan ve astronomik ücretler vererek transfer yapamayan Yeşil-Beyazlı kurmaylar, daha çok genç ve istikbal vadeden gençleri kadroya aldılar. Yani gücümüze göre transferler yaptık ve genç bir kadro kurduk. Bugünkü kadromuza baktığımızda, geçen yıldan daha düşük bir ekibe sahibiz. İşte bu ekip yeni sezona çok iyi başladı ve ilk 3 haftada 6 puan almayı başardı. Takımı çok iyi tanıyan ve Giresun’un ruhunu bilen bir teknik adamın yönetiminde, bu sezon da güzel sonuçlar almaya devam ediyoruz. Şans faktörü de yanında olan takımımızın, ilk 3 maçta aldığı 6 puan çok büyük bir başarıdır.Bu güzel gidişatın sürmesi en büyük dileğimizdir.

Şimdi gelelim, kadro yapımıza ve maçlarda gösterdiğimiz performansa. Takıma dahil edilen çoğu genç olan oyuncuların durumu ortada. Tecrübeleri ve Süper Lig deneyimleri yok, ancak mangal gibi yürekleri var. Bu oyuncularla her takıma kafa tutacak halimiz yok, ama ideal kadroda bulunan deneyimli ayaklar, bizi şimdilik ayakta tutuyor. Eski takımdan kalecimiz Onurcan, sağ bekimiz Hayrullah, stoperlerimizSergen ve Perez, orta alanda Traoreve Serginhogibi isimler, bu ligi kaldıracak nitelikte oyuncular. Yeni transferlerden Hainz, Bajiç, Ramonve Mejiagibi isimler de takıma büyük katkı verecek çaptalar. Takımda şu anda orta sahaya 2 kaliteli isim ve bir de golcü forvete ihtiyacımız var. Bilindiği gibi, yeni bir ekibiz. Kadro henüz oturmuş değil. Yedek kulübesinde maçı çevirecek isim yok. Göz bebeğimiz Erol Can, uzun bir sakatlık döneminden sonra sahalara döndü ama, henüz istenilen düzeye gelemedi. Genç yeteneğin biraz daha iyi çalışması ve kendisini toparlaması gerekiyor.

Tabii ki zor bir ligde oynuyoruz, yüksek ücretli ve klas ayakların olduğu takımlarla mücadele etmek kolay değil. Yüreğiyle oynayan ve koca Galatasaray’ı bile İstanbul’da yenen bu takımın, bu sezon da lige renk katmasını bekliyoruz. Takım oturdukça daha iyi olacağız ve adı büyük takımlara kafa tutacağız. Her maç bizim için zor, ama bu zorluğu aşacak yürekte futbolcularımız var. Onun için ümitliyiz ve ligi düşme hattının üstünde bitirecek bir oyun şansımız var. Kadroda ter alan futbolcularımız maçlarda biraz daha iyi mücadele verip, rakiplerine direnirse, o zaman sahadan puan ya da puanlarla ayrılırız. Her zaman dediğimiz gibi, sahada topu isim değil, yürek oynar. Mücadelemiz ne kadar yüksek ve cesaretimiz ne kadar çok olursa, o kadar çok başarı elde ederiz.

Şimdilik bu kadar diyor ve Yeşil-Beyazlı ekibimizebu hafta sonu Kayserispor ile oynayacağı maçta başarılar diliyoruz. Morali yüksek ekibimizden Kayseri maçında da puan ya da puanlar bekliyoruz.