Sorunlu bir kulübüz. Bu sorunlardan gelen zorluklardan hâlâ ders almıyoruz

Bazen geçmişi andığımda çok hüzünleniyorum. Hem iş hayatları hem de   Giresun sporuna verdikleri hizmetleri  andığımda içim bir başka oluyor.

Nerede o Giresunspor sevgisi demek geliyor içimden. Eski günleri yad ederken, aramızdan ayrılanlara Allah’tan rahmet,  yaşayanlara da uzun ömürler diliyorum.

Bir zamanlar bu kulüp adına neler yaşamışlar derseniz anlatmak bile mümkün olmuyor. Kimleri yazayım. Hasan Gürel, Muzaffer Deniz, Ahmet Ersöz, Mehmet Larçın, Naci Yücesan, Burhan Şenel, Oktay Aral, Cahit Zorlu, Aladdin Kıroğlu, Hüseyin Gülenç, Ahmet Gürsoy, Orhan Yılmaz, Ali Gülertekin, Şükrü Bozbağ, Ülkü Nefesoğlu, Ahmet Emanet, Ali Ormancı, Halil Akbaş, Ali Küçükaydın, Zeki Akdağ, Mustafa Sarıgöl, Ahmet Kaya Tirali, Adnan Güveli, Mehmet Yamak, Feyyaz Dalmanoğlu gibi Giresun değerleri kulübün merdivenlerini kendi çıkarları için kullanmadıkları gibi üstüne üstün öz varlıklarını  da, kulübün peşinde harcamışlardır. Hizmetleri ve anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Sorunlu bir kulübüz. Bu sorunlardan gelen zorluklardan hâlâ ders almıyoruz. Futbolun içindeki hatta kulübümüzde dahil bu olayları yağmura kara kışa bakarak temizlenmesini bekleyemezsiniz.

Daha çok bekleyeceğiz. Zaten havanın karardığını, bulutlandığını net bir şekilde görmekteyiz. Geçici iyileştirmeler çözüm olmuş olsa idi  futbol için tekrar başa dönüş olacaktık. Şu yaşananların başımıza gelmesinin sorunu bilmişlik ben yaparım imasıyladır.

Ha bugün, ha yarın düzelecek diye bizi umutlandıranların tek derdi günü kurtarmak oldu. Eğer bir kulüpte doğru kararlar almaz, doğruları görmezseniz futbola ve kulübe olan sevginiz bağımlılığınız adeta rezilliği kiralamaya dönüşür.

Evet futbolu bu şehirde çok seviyoruz. Şehrimizi daha çok seviyoruz. Hizmet edenleri pas geçmiyoruz. Kim bu şehir ve sporu adına bir şeyler yapıyorsa minnettarız.

Bu şehir Giresun ki bir rengine yekpare mülk fedadır.Bir taşına her şey fedadır. Esen kalın.
Paylaşmayı Unutma!