O zaman küsmeden, kırılmadan, kırmadan hep beraber bu kulübü ayakta tutmalıyız. Tabi ki en önemlisi şeffaf bir anlayışla olmalıdır

Konuşmak, yeri zamanı gelince konuşulacak. Cevaplar uzak da değil. Çok isterdim bugün spor tartışmalarından uzaklaşıp, kuşkulardan kurtulmak. Bir kongre yapılıyor. Bu kongrede kaç kişi delege olarak oy kullandı. Giresunspor’u bu duruma getirmek sizce doğru mu?

Tabi ki olağan kongreye bazı maddeler damgasını vurdu. Dilerim hayırlısı olur. Unutmayalım. Giresunspor değer yaratılmadığı halde, kaynaklarını heba edenlere göz yumacak kadar zengin değildir.

Gelgitler yaşanacak ama birlikteliğimiz lafta kalırsa dönüşüm çok zor olacaktır. Uzun lafın kısası mucize çözümü yok bu işin. Formüller bulunacak, gerekli önemler alınacak. Programlar tek tek ortaya konulacak ve gerekenler yapılacak olmalıdır.

Hâla yüzde 50 borçlanma isteniyor. Birkaç madde daha bence düşündürücü olmasına rağmen yönetim ve başkan dilerim bu borç trafiğinden kendilerini en iyi şekilde refaha kavuştururlar. Ne diyeyim ki..

Önümüzde Galatasaray maçı var. Herkes bir şeyler konuşuyor. Yok ‘bu maç sıkıntı’ veya ‘kaybederiz ‘deniliyor. Ben hiç de böyle bir karamsarlık tan yana değilim. Bu takım kimlere bu ligde sıkıntı yaşattı biliyoruz. Galatasaray takımına da gereken sıkıntıları yaşatacağından eminim.

Eğer Giresunspor taraftarları gereken desteği verirse rakibin neler yaşayacağını hep beraber göreceğiz. Adana Demirspor müsabakasının ardından görsel medyada Giresunspor’a yapılan haksızlıklar konuşuluyor. Bu hakem triosu ve VAR’ın birkaç takım dışında onların lehinden başka hiçbir şey yapmadığı söyleniyor.

TFF neden bunlara izin veriyor? Başarısız hakemlerin sonu belli değil mi? Neden diğer takımlara haksızlık yapılıyor. Bu ligde bir Giresunspor gerçeği var. Ne kadar eleştirsek bile oynanan oyun futbolcunun mücadelesine şapka çıkarılıyor.

Bazı maçlarda bazı sıkıntılar yaşanmasına rağmen sezon başından beri bu futbolcu kadrosuna güvendiğimi her  zaman yazdım. Benim derdim  bunun dışında maddi kaynakların hovardaca harcanmamasından yana olduğum için bir takım eleştirilerde bulunuyorum.

Bir kulüp sivil toplum örgütleri, belediyesi  milletvekilleri ve Valisi ile iyi olduğu müddetçe sırtı asla yere gelmez diyoruz. Biz bazen yapılanlara kulağımızı tıkadığımız için bu  sıkıntıları yaşıyoruz.

O zaman küsmeden, kırılmadan, kırmadan hep beraber bu kulübü ayakta tutmalıyız. Tabi ki en önemlisi şeffaf bir anlayışla olmalıdır. Esen kalın.
Paylaşmayı Unutma!