İlk haftalardaki Giresunspor gitmiş, mücadele etmeyen, koşmayan pres yapmayan hücumda çoğalamayan sadece oynayalım deme adına sahada bulunan bir futbolcu topluluğu ile bu maçı da kazanamazdık

Ne yapıyorsunuz beyler kendinize gelin? Suçladıklarınıza, yaptıklarınıza haklımı diyeceksiniz? Hepimizin ders alması gereken notlar vardır. İyi futbol oyna, kaybet. Sıkıntı yok. Kötü oyna mücadele et kaybet. Sıkıntı yok. Ama eğer tüm bunların dışında maç sonu kaybedilen bir maçın ardından kendi hatalarını örtbas etmek için teknik adamının  hakemi seyircinin önüne atmasını asla tasvip edemiyorum.

Peki bunun sonucunda sol bek oynayan Alper in Konyaspor futbolcusuna yaptıklarını da haklı bulmuyorum. Çünkü yapılan her yanlışlık bize ceza olarak geri dönecektir. Bakalım ne ceza yiyeceğiz.

Hakem  maçın seyrini değiştirecek kararlar vermedi. Ufak tefek orta sahada yapılan bazı faullere göz yummuş olsa da maçın genelinde iyi bir maç yönettiğini söyleyebilirim. Sen ne yaptın da vermedi? Ceza sahasında rakibin eline top mu çarptı da penaltını vermedi. Futbolcunu ceza sahasında düşürdüler de mi penaltı vermedi. Futbolcumuza rakip futbolcu kasıtlı hareket yaptı da kırmızı kart göstermedi. Allah’ını seven söylesin.

Burada bu göz çerçevesi ile bakarsak futbol için istenilen mücadeleyi gösteremeyen, o eski görüntüsünden eser olmayan takımımızı sahada görünce kazanma adına da bir şey yapmayınca mağlubiyette kaçınılmaz olmadı mı?

Tabi ki bu da taraftarlara yansıyor. Bir kaç kişinin yaptıkları da Giresunspor adına cezai işlem olarak karşımıza çıkıyor. Daha ligin başında bu tür hareketlerin takıma ve kulübe zararlar verdiğini bilmemiz gerek.

Mağlup olduk. Lakin hep söyledim, 5.haftadan sonra bu ligin kaderi değişecek  diye. İlk haftalardaki Giresunspor gitmiş, mücadele etmeyen, koşmayan pres yapmayan hücumda çoğalamayan sadece oynayalım deme adına sahada bulunan bir futbolcu topluluğu ile bu maçı da kazanamazdık.

Ben bundan birkaç hafta önceki Giresunspor’u istiyorum. Traore’nin satılmasına onay vermeyen bir teknik ekibi istiyorum. Taraftarları ile bütünleşen bir kulüp istiyorum. Basınla birlik ve beraberlik içinde olan bir kulüp istiyorum. Bazılarının nemalanmasına izin vermeyen bir kulüp istiyorum.

Kısaca bu ligde kalıcı olma adına kimse ile küs olmayan bir yönetim anlayışı istiyorum. Fazla bir şey mi istiyoruz. Esen kalın..

 

 
Paylaşmayı Unutma!