Galatasaray takımı çok kaliteli futbolculardan kurulu, Giresunspor dayanamaz denildi

İlk maçımızda Adana Demirspor karşısında da kazanabilirdik. Saha kenarında biraz kırgın ve dargın olduğum teknik adamı mumla aradığımı söyleyebilirim. Çünkü kenardan bir takımı yönetmek o kadar kolay değildir. Yerine orada bulunan kim olursa olsun teknik adam kadar takımına müdahale edemez.

Giresun spor takımını ilk maçta da mücadeleci bulmuştum. Galatasaray karşısında fazla şans verilmeyen takımımızın oyun yapısı ve taktik ağırlıklı stratejisine hayran kaldım. Bir takım kendi bütçesinin on katı olan kaliteli bir takıma karşı ancak bu sistemle oynayıp puan ve puanlar alabilirdi. Tabiî ki bu sistemde hata yapmamak kaydıyla. Bunu da genç futbolcularımız sahada gösterdiler.

Geçen hafta kalecimiz için bir yazı yazmıştım. Kendi çocuklarımıza sahip çıkalım diye. Kaçan goller atılmış olsa idi belki sosyal medyadan kalecimiz hakkında atıp tutanlar bunları kaleme bile almayacaktı. Bakınız bu maçın kazanılmasında en büyük pay sahiplerinden biri kalecimiz Onurcan oldu. Demek ki bazen kişilerin eleştirileri yersiz ve zamansız oluyormuş

Maça gelince  Galatasaray üstün görüntü vermesine rağmen bir direkten dönen ve bir kaç pozisyonun dışında Giresunspor kalesinde fazla bir varlık gösteremedi.  50 bin  taraftarını arkasına alan Cimbom  sadece Giresunspor’u göbekten delme adına yaptığı hamlelerde fazla üretken olamadı.

Maçın analizini yapanlar size söylüyorum. Bu ligde Galatasaray’ın maçında sadece Galatasaray kazanamadı diye konuşulması doğru mu? Bu galibiyeti alan Çotanaklar neden fazla konuşulmuyor. O savunmadaki Genç Çotanaklar’ın başarısı neden konuşulmuyor. Orta sahadaki mücadele neden hatırlatılmıyor. Varsa yoksa Cimbom  kazanamadığı için var sayımlar yapılıyor.

Karşısında dar bütçeyle savaşan takımı alkışlamıyorlar. Neden biliyor musunuz? Konuşmasalar söylemeseler gereken tavizi alamadıkları için. Bu büyükler hegomanyasının bir an önce kırılması gerek.

Giresunspor takımı kısaca Galatasaray’a nefes aldırmadı. Hak ettiği üç puanı aldı. Emeği geçen her kişiye ayrı yarı şükranlarımı sunuyorum. Benim Giresunspor adına hiç bir sıkıntım yok. Sadece gelecekte karşımıza çıkacak bu maddi yükün hesabını yapıyorum. Dilerim bu konuda biraz rahat nefes alırsak o zaman ben de susmayı tercih edeceğim.

Ben futbolda isime bakmam. Mücadele hırsına birlik ve beraberliğe ve anlayışa bakarım. Bakınız Galatasaray takımı çok kaliteli futbolculardan kurulu, Giresunspor dayanamaz denildi. Demek ki mücadele hepsinin önüne geçti. Başta Onurcan olmak üzere tüm ekibi kutluyorum. Esen kalın.

 
Paylaşmayı Unutma!