Futbol oynamaya son derecede müsait bir zemin ve hava şartlarında Giresunspor kendi evinde oynadığı ligin ilk maçında sahadan yenilgi ile ayrıldı.

Geçen yılki kadrosundan 10 oyuncu ile maça başlayan yeşil beyazlı ekip ilk yarıda duran toplardan yediği gollerle maçı kaybederken ikinci yarının başlarında bulduğu 2 golle bir mucizeyi gerçekleştirmek istedi ama bunu başaramadı.  Özellikle ilk yarının sonunda ki  3.gol yeşil beyazlı ekibin ikinci yarıdaki oyun gücünü de büyük ölçüde kırdı, buna karşılık 56 ve 60.dakikalarda arka arkaya gelen iki gol hem oyuncuları, hem de tribündeki seyirciyi ateşledi ama puan getirecek 3.gol bir türlü gelmedi. Teknik Direktör Sefer Yılmaz ilk yarının  30 kapanmasının ardından ”en iyi defans hücumdur” anlayışı ile orta  alandan oyuncu çıkartıp forveti ikilemeyi tercih etti nitekim bu tercih rakibin biraz da skoru koruma anlayışı ile oyunu rakip alana yıkmaya yetti ve goller peş peşe geldi. Ancak Giresunspor takımında özellikle defansın solunda İsmail Dinler’in yerinin doldurulamadığını gördük keza Cihan Can’da bu maçta iyi gözükmedi.  

Orta alanda oyuna ikinci yarı giren Arif  Şahin’in ne kadar yararlı olabileceğini ise ilerleyen zamanda göreceğiz. Kaleci Eser’in zaman zaman yaptığı acemice hareketlerin klasına yakışmadığını da belirtmek gerek. Ama her şeyden önemlisi acilen defans,orta saha ve özellikle de forvette Giresunspor’a acilen bir golcü santrafor takviyesi yapılması gerektiğini söyleyebilirim.

Maçın hakemine gelince ise maalesef daha sezonun ilk maçında böylesine büyük hatalar yapması Özgüç Türkalp gibi üst klasman hakemine yakışmadı. Hüsamettin’in rakibi tarafından ceza alanı içerisinde biçilmesi bal gibi penaltı idi ama maalesef Özgüç Türkalp bunu görmedi, göremedi.
Paylaşmayı Unutma!