Bu kulüp güzel her şeye layık. Yeter ki doğruyu dürüstlük bırakılmadan yönetilsin

Öncelikle teknik adam Sayın Mustafa Kaplan’a geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Oynadığımız Manisa FK maçında göstermiş oldukları mücadeleden dolayı genç kardeşlerimizi kutluyor, yeni yönetime de başarılı bir sezon diliyorum. Buraya kadar herhangi başka bir temennimiz yok.

Sezon Giresunspor için kâbuslu bir dönemle başladı. Yönetim kendini ibra ederek yoluna devam kararı aldı. Maddi sıkıntılar sürekli karşımıza çıktı. Peki, neler yaşandı, neler yaşanacak diye düşünürken; Sayın Başkan Nahid Yamak; ‘60 milyonu bu şehrin ileri gelenlerinden, sanayici iş adamlarından bulabilirsek geri kalanı biz tedarik ederek tahtayı açtırıp başarılı bir sürece gireriz” dedi.

Eyvallah. Borç 360 milyon lira olarak açıklandı. Bundan sonraki süreçte vergi, sigorta, oyuncu alacakları, eski teknik adamların alacakları, personel ödemeleri ve şimdilik bilinmeyen borçlar nasıl ödenecek? Hakan Keleş’in yardımcı antrenörün alacağı konusunda dahi Tahkim’den gelen olumsuz haberle bile katlanarak gidecek bu borç trafiğinde nasıl bu kulübü ayağa kaldıracağız?

İnanın geçmişi tıkladığımızda karşımıza çıkan bu tablonun nerelere varacağını kestiremiyorum dediğimde  birçok taraftar,yazanlar ve konuşanlar ‘bırak kardeşim bu kulüp iyi yönetiliyor’ diyordu.  Benim işim eleştirmek değil, gerçekleri ortaya koymak.

Bundan bir ay önceye dönersek, yönetici alacağı 15 milyon civarında iken olağan kongrede bu rakamın 20 milyon civarında açıklanması da nedir? Şeffafız diyorsanız, bu konuda bir açıklamada bulunun.

Kim ne vermiş kim bu kulübe, kim gereken özveriyi gösteriyor söyleyin de bilelim. Bu kulüpten yıllarca nemalandılar. Reklam aracı olarak Giresunspor’u kullandılar.

Sizden ricam bu gibi olumsuzluklar yaşatmadan görevlerinizi en iyi şekilde yapmaya çalışın. Ben hiç bir zaman bu kulübün yöneticilerini eleştirirken, Giresunspor’a zarar verecek yazılar söylemler söylemiyorum. Gerçekleri kaleme alıyorum.

Bana ‘Biz şunu yaptık. Onlar bunu yapmışlardı’ diyemezsiniz. Bu kulübün içini dışını bilmeyenleri kandırabilirsiniz. Bu kulüp kimsenin babasının malı değil. Yazarken konuşurken daha dikkatli olmak durumundasınız. Eleştirilere açık olmalısınız.

Yoksa bunlar olmadığı müddetçe yöneticiliği herkes yapar. Şeffaf olunacaksa her şeyi spor kamuoyuna yansıtmalısınız. Belki bazılarının hâlâ bilmediği  bir takım şeylere de parmak basmak istiyorum. Belediye Başkanı Sayın Aytekin Şenlikoğlu’nun Giresunspor’a gereken desteği daha öncede şimdide verdiğini bilmenizi istiyorum.

Bu kulübün içinde şu anki  çalışanların bazıları dışında yıllarımı verdim. İçini dışını benden iyi bilen belki birkaç kişi olabilir. Neler yaşanıyor, yaşatılıyor hepsinden bilgi sahibi oluyor, araştırıyorum. Yanlışlıkları yüzlerine vuruyorum. ‘Yapmayın bu ekonomik sıkıntıların sonucu hüsranla biter’ diyorum.

Dilerim bundan sonra daha güzel günlerin habercisi oluruz. Bu kulübe geçmişte gelecekte hizmet etmek isteyenlere kucak açıp onların ufuklarını doruklara çıkarın.

Bu kulüp güzel her şeye layık. Yeter ki doğruyu dürüstlük bırakılmadan yönetilsin. Dilerim bu yönetim bunu başarır. Esen kalın.
Paylaşmayı Unutma!