Futbolun o geniş penceresinden bir bakın. Siz bakarken öylesine olaylar yaşanır ki kulaklarınıza inanamazsınız, anlam da veremezsiniz

Bu şehre hizmet edenleri yok saymadık. Çıktık yapılanları anlattık. Çok sevdiğim bu işin siyaset dışında olduğunu aktardık.

Futbolun o geniş penceresinden bir bakın. Siz bakarken öylesine olaylar yaşanır ki kulaklarınıza inanamazsınız, anlam da veremezsiniz.

İnsanların çoğu futbolu ve Giresunspor’u  konuşmaktan, yazmaktan hatta nemalandıkları için adını bile koyup  problem futbol demişler  bu şehirde.

Bu şehrin ileri gelen bürokratları var. Bence elinden gelen desteği vermeye çalışmışlar, bu günlere getirmişler.

Bu kadar işler yapılırken; neden kişisel tutarlılıklar ortada gezmeye başladı. Dilerim geçmişe bakarak gereken  çabalarla yağmursuz, dolusuz, gök gürültüsüz bir sezonu bitiririz.

Bizim Giresunspor sevdamızı aramıza soğukluk girdirseler bile asla  hiç azaltamazlar. Onunla doğduk onunla büyüdük, Kim benim veya bizim hakkımızda ne düşünürse düşünsün bildiğim doğrulardan hiç taviz vermedik.

Bir anlık telaşlı tavırlarımızdan bile korkar olduk. ‘Yapma etme bu iş böyle gitmez.Bu kulübü borç batağına sürüklüyorlar’ dedik. Geçmişte yapılanlara baktığımızda onların da hataları  oldu. Onlar için de haykırdık söylendik. Ama onların borç trafiği bu kadar olmadı.

Çünkü gelir fazla olmadığından ayağını bazen yorgana göre uzatamadılar .Lakin bugün Süper Ligde çok daha maddi gelirlerin olduğu bir ligde mücadele ediyoruz.

Birinci ligdeki bir futbolcunun maliyeti en iyisinin üç veya dört milyonu geçmezken şimdi bu meblağların bu ligde  on veya on beş milyonlarla konuşuyoruz.

Her neyse… Şu güzelim şehirde futbolu konuşurken insanlar birbirinle tartışamaz yüzüne bakamaz oldu.

Biz bu şehrin çocuklarıyız. Bu şehrin ve kulübünün kötü durumda olmasını ister miyiz? Ama ne çare ki nemalananlar bizden daha çok sevdalı çıktılar.

Kısaca başını sokacak bir evin, ocağın üstünde çayın, sevdiklerin de yanında olduğu müddetçe Giresun ve Giresunspor bir değer diyorsan dünyanın en büyük servetine sahipsin. Esen kalın. 

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır

 
 
 
 

DİĞER İÇERİKLER

Giresunspor 3 puan hedefiyle
Maç seyircisiz
300 bin Euro

Bizi Takip Edin

SON HABERLER

Giresunspor 3 puan hedefiyle
Maç seyircisiz

Giresunspor

Keleş

300 bin Euro

Daha ne yapacaktı?

Giresunspor