Giresunspor yönetimi, futbolcu Talha Ülvan'ın kulüp ile arasında münakid Profesyonel Futbolcu Sözleşmesini haklı neden olmaksızın feshettiğini duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Öyle ki, futbolcu Talha Ülvan, kulübümüze keşide etmiş olduğu ihtarname ile mehil içerisinde ihlallerin giderilmemesi halinde sözleşmenin feshedileceğini bildirmiş, kulübümüz ise mehil içerisinde Talha Ülvan’a karşı tüm yükümlülüklerini fazlasıyla yerine getirmiştir. Ancak futbolcu Talha Ülvan, sözleşmesel tüm edimler yerine getirilmiş olmasına rağmen sözleşmesini haksız bir şekilde feshetmiştir. Önemle belirtmek isteriz ki, Talha Ülvan’ın yapmış olduğu feshin haksızlığının tespiti yalnızca yükümlülükleri yerine getirmemiş olmamız değildir. Futbolcu Talha Ülvan, Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 28. Maddesinde yer alan 7 günlük fesih süresi içerisinde sözleşmesini feshetmemiştir. Başka bir ifadeyle, futbolcu Talha Ülvan sözleşmesini feshedebileceği ve TFF PFSTT’nin ilgili maddesinde belirtilen 7 günlük süreyi dikkate almayarak 30 günlük mehilin bitiminden sonra 9. günde yani fesih bildirimi yapma hakkının olmadığı tarihte sözleşmesini haksız bir şekilde usule aykırı olarak feshetmiştir.

Talha Ülvan'a karşı tüm edimlerin yerine getirilmesine rağmen ve yine TFF PFSTT’ de belirtilen fesih usulüne tamamen aykırı bir şekilde yapılan bu feshin haksız fesih olduğu sabittir. Futbolcu Talha Ülvan’a karşı sportif ceza talepli dava başta olmak üzere kulübümüzün uğradığı tüm zararlar için her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı kamuoyuna bildiririz. Futbolcunun haksız feshi nedeniyle üçüncü kulüplerin sportif ceza almaması ve zarara uğramaması için gerekli özeni göstermesi gerektiğini, her türlü bilgi ve belge için tarafımıza ulaşabileceklerini ayrıca hatırlatmak isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz”
Paylaşmayı Unutma!

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır

 
 
 
 

DİĞER İÇERİKLER

Bizi Takip Edin

SON HABERLER

Giresunspor