Her şey iyi olur temennisiyle gelişmeleri bekleyip, hep beraber göreceğiz

 Kongre sürecine giren Giresunspor’da yönetim oluşturmayı düşünenler; ‘ne birileri’ dedi diye, ne de alacağı desteğe bağlı olarak göreve gelmelidir!

Çünkü başarısızlıkta “Milletvekilleri, Vali, Belediye Başkanı istedi de bu görevi öyle aldık!” haline dönüşüyor.

Kulüp yönetimleri zaten aldıkları bu ulvi görevle, hem görevde kaldıkları, hem de sonrasında toplumdan gerekli teveccühü almaktadırlar ve bu teveccüh “kulübü istediler diye almak zorunda kaldık” düşüncesinin çok üstünde katma değer katmaktadır.
Bu il, esnafı, kamu yöneticileri, taraftarı zaten yönetim kim olursa olsun desteğini esirgemiyor, esirgemez...
Önemli olan, yönetimlerin hedeflerini ve buna bağlı projelerini net, gücünü ve haddini bilerek, ortaya koyması ve ona göre kongrede yetki istemesidir.
Futbolda bildiğimiz bir tabir olan ‘doldur-boşalt’la değil, gücüne göre belirlenen ve en iyisinin yapılmaya çalışıldığı sistematik şeffaf yönetimler, bir iki kişiye bağlı kalmadan, ortak akılla kulübü yönetmelidirler.
Tüm ülkede olduğu gibi Giresun’da da (takıma demiyorum) kulübe karşı kaybedilen motivasyon, ilgi, alaka ve sinerji, hep bu gel-gitler yüzündendir.
Böyle devam etsin, birkaç seven dışında, kulübün yok olup gitmesi, gelecekte kimsenin umurunda olmayacaktır.
Sevildiği iddia edilen bir kuruma yapılacak en büyük kötülüktür bu! Şehrin gücü, federasyon ve yayın gelirleri bellidir. Yönetimin katkısı da hesaplanarak, ayağın yorgana göre uzatıldığı, yarınların taahhütlere kurban edilmediği, en az üç yıllık ya da daha fazla planlama yaparak, sağlıklı büyüme ile hedefe yürüyen bir kulüp yapısı ve yönetimi oluşturmak imkansız değil ama biliyorum ki mevcut toplumsal bilinçle çok zordur!
Ama ligde kalmayı başaramazsak, kader bizi nereye kadar taşır bilinmez!
Kaderin de bir sabrının olduğunu unutmamak lazım! Mevcut başkan adını mutluluk sezonu koymuştu ama bence “Ya öteye ya da beriye” sezonu. Kayserispor  maçını kazanamazsak işimiz oldukça güçleşecek.
Her şey iyi olur temennisiyle gelişmeleri bekleyip, hep beraber göreceğiz! Ya öteye, ya beriye!
Paylaşmayı Unutma!