Önemli olan TFF’nin bir an önce tüm takımlara gereken önemi ve değerini vermesidir

Şu Futbol Federasyonu ne iş yapıyor? Kulüpler futbol tarihinin en zorlu günlerini yaşıyor. Her kulüp isyanlarda.

Bir hakemin düdüğü ile her şey altüst oluyor. Asıl tuhaf olan ise bu süreç bilgiç ukalalılığında  olan inandırıcı, çözüm getirecek adımların atılmamasında.

İsim vermek istemiyorum. Lakin bir kulübün dünya kadar sigorta ya da vergi borcu da olabilir. Bu borcunu en düşük seviyeye getirebiliyorsun ama bu ligde mütevazi bir takımın belki de en az borcu olan bir kulübün borcunu onlar kadar olmasa bile asgariye indiremiyorsun? Burada bir yanlışlık mı var demezler mi? Yazık değil mi bu Anadolu kulüplerine! Nasıl düzelecek bu işler? Biri beni aydınlatsın.

Bir hakem tutup; ‘bu penaltı VAR’ a ne lüzum var. Ben gördüm’ diyemiyor. Hakemin görememesini geçtim, Sergio’nun düşürülmesinde bariz penaltı olmasına rağmen neden VAR’ daki o hakem ‘gel bir bak’ demiyor.

Ne hale düştük Allah’ım. Bizi art niyetli hakemlerden koru. Ne kadar eleştirsek de bu takımın oyuncularını hep takdir ettim. Alacakları olmalarına rağmen hâlâ savaşıyorlarsa bunlar gerçek profesyoneller değil mi?

Demek ki bazı şeyleri değiştirebiliyoruz ama bu hakemlerin bazıları hariç değiştiremiyorsun. Sergio’nun pozisyonu şu dört büyük dediğimiz takımın maçlarının  birinde yaşansa kıyamet kopardı.

Kulüp Başkanı Hakan Karaahmet; ‘hakkımızı arayacağız’ demiş. Doğrusu da bu ama nasıl? Dün birileri geldi, gitti yine tartışmalar başladı. Cicim ayları sonunda penaltı haksızlılığı,  maçların süresi ve skorlar.

Antalyaspor ve Adana Demirspor  deplasman maçlarındaki mücadelesinden dolayı Giresunspor takımını kutluyorum.

Ne yazsak, ne söylesek hep boş oluyor.Herkes kendi oyununu oynuyor. Önemli olan TFF’nin bir an önce tüm takımlara gereken önemi ve değerini vermesidir. Haksızlıklar karşısında dik durmalarıdır.
Paylaşmayı Unutma!