Varın bırakın gidin. Hiç olmazsa buraya kadar dersiniz de avunursunuz kendinizce

Sevgili sporseverler. Bir kulübün ve takımının içler acısı tablosuyla karşı karşıyayız. Bir yanda ligin dibine demir atan bir takım, diğer yanda mali krizle uğraşan bir kulüp..

Geçmişte neler yaşanmış bir tarafa bırakalım. Asıl olan geçmişi sorgulamak değil. Kısa süre içinde neler yaşandı ona bakmaktır. Bir kulüp başkanı sanki ortalık güllük gülistanlıkmış gibi geceler düzenliyor. Maddi destek topluyor. Fakat ne kadar bir meblağ toplandı. Onu spor kamuoyunu ile paylaşmıyor. Kimlere  borçlar ödenecek onları bile paylaşamıyor. Peki bu meblağlar nereye gidiyor demezler mi?

Bir yanda da oynanan futbol ve skor insanları kahrederken, Kulüp başkanı oralı bile olmadan ‘biz işimize bakıyoruz’ imasında bulunuyor. Neyin işine bakıyor onu da anlamış değiliz. Bir kulüp göz göre göre bir alt lige düşmek için çabalar mı?

İnanın bu konuları kaleme alırken, birçok kişiye de sitemlerimi yazmadan giremiyorum. Onlara her yayınlarım ve yazılarımda isyanları oynamıştım. Yapmayın etmeyin, çıkarlarınız veya menfaatleriniz doğrultusunda bu kulübe zarar veriyorsunuz dedim ama biz kötü; Onlar kahraman yapıldılar. Alın kahramanlarınızla gurur duyun.

Geçmişi sorgularken bunlar bu kulübün kapısından bile geçirilmemeli dediler. İsyanımızı haykırınca kulüpteki görevimizden bile alıkoyulduk.Kısaca bu şehre hizmet edenlere kulübe gereken destek verenlere sitemler yazarak onları haklı çıkarmaya çalıştılar.Lakin unuttukları tek şey bu kulübün mali gücün eriyecekleri sıkıntılı süreçlerin yaşanacağının farkına varamadılar.

Yazık ettiler. Bir futbol şehrinde taraftarları futboldan soğuttular.  Tablo ortada neyin hesabını yapıyorlar merak ediyorum. Varın bırakın gidin. Hiç olmazsa buraya kadar dersiniz de avunursunuz kendinizce. Esen kalın.
Paylaşmayı Unutma!