Sevgi yeter diyorlar. Kocaman bir yalan. Dahası var. Para işi ne olacak? Para lazım. Ya gerçekler. Bazen kendi kendimize kav çakıyoruz. Futbolun gölgesinde uzanıp yatanın, doğrulara da eğrilere de itirazı yok zaten

İki deplasman beraberliğinden sonra Galatasaray maçında yaşanan aşırı stres hiç dikkatinizi çekti mi? Bu, oyuncuya yansıyan olumsuzluk olarak göze çarptı. Bazı futbolcularının milli takım ve cezalı oluşu tüm bu olumsuzlukların bir parçası olsa gerek.

Tabii bu arada medya, taraftar ve spor kamuoyunun da baskısı buna eklenince beklediğimiz gerçekleşmemiş olması bir tarafa bu skoru hiç beklemiyorduk.

Biz bazı noktada çok şanslıyız. Çok pahalı veya kaliteli transferler yapmıyoruz. Mücadele eden, koşan ve zaman zaman iyi futbolunu diğer takımlar da oynamış futbolculardan bir karma yaparak bu ligde barınmaya çalışıyoruz.

Bazen iyi bazen de kötü sonuçlar aldığımızda ümidimizi kaybetmemek için hep beraber mücadele vermeye çalışıyoruz. Giresunspor takımı genelinde takım oyunu oynamaya çalışan bir ekip.

Sadece gol yollarında başarılı olamadığı ve yedek kadro sıkıntısı yüzünden bu sıkıntılarla karşı karşıya kalıyoruz. Yine de Giresunspor takımımızı kucaklıyoruz. Çünkü kim olursa olsun, neler yaşanırsa yaşansın, bu takım taraftarındır. 

Sergen konusuna da değinmek istiyorum. Bu futbolcu kampta kadro dışı bırakıldı. Sonrasında kulüp kendine  dön çağrısı yaptı ve O da dönerek  hocalarının verdiği çalışma programı doğrultusunda antrenmanlar yaptı. Sonrasında yeniden kadro dışı bırakıldı ve sözleşmesini karşılıklı olarak yapılan görüşmenin ardından sonlandırarak Bandırmaspor’a imza attı.

Şimdi soruyorum. Bu futbolcu kardeşimiz bu zaman kadar aldığı ücretin üzerinde bir para verip; ayrılma isteğinde bulunduğunda neden bırakılmadı ve şimdi transfer yapamayacak olmana rağmen neden transferine müsaade edildi?

Bunun bir açıklanması gerekmez mi? Ne yapılmaya çalışılıyor? İnanın anlamış değilim. Ne diyeyim ki! Bu kulüp inşallah onların bildikleri ile ligde zor günler yaşamaz.

Sevgi yeter diyorlar. Kocaman bir yalan. Dahası var. Para işi ne olacak? Para lazım. Ya gerçekler. Bazen kendi kendimize kav çakıyoruz. Futbolun gölgesinde uzanıp yatanın, doğrulara da eğrilere de itirazı yok zaten.

Kısaca sahada alınan neticelere bakıp, bunun üzerinden yorum yapmak yanıltıcı olur.  Bu takımın kapasitesi, kalitesi oynan oyun sayılmazsa bu. Çünkü rakibin iki futbolcusunun veya birkaç futbolcunun maliyetine kurula n Giresunspor’dan çok şeylerin beklentisine karşıyım.

Bu ligde kalıcı olalım. Maddi olarak rahatlayalım. Gerisi hem bizi, hem sizi, hem de taraftarları mutlu edecektir. Esen kalın.

 

 
Paylaşmayı Unutma!