Koşan, mücadele eden rakibe oyun oynama fırsatı vermeyen bir takımın son haftalardaki düşüşüne ne diyeceğiz

Yaz dostum yaz. Taraftar maça gelmiyor. Geçen haftaki o ihtişamlı taraftar topluluğu takımını galibiyet adına yönlendiremiyor. Futbolcu sahada gezinip duruyor.

Giresunspor’un o soğukta maça gelen cefakar taraftarlarına neler söylersiniz dediğimizde ‘çok iyi oynadık ama olmadı mı’ diyeceksiniz.?

İlk devre doğru dürüst bir atağı olmayan Çotanaklar nasıl galip geleceklerdi? Birileri beni aydınlatsın da fikir sahibi olayım. Birçok kişi var. Bu işleri bizlerden daha iyi biliyor. Onlara sadece şunu söyleyebilirim. Doğru yazıp çizin canımı yeyin diyorum.

Neredeyse herkes başka sevdalardalar. İki haftadır ikinci yarıda bayrağı çekiyoruz. Bir sebebimi var. Takım kondisyon olarak kötümü, yoksa sıkıntı başka yerden mi?

Peki nasıl olacak bu iş? Bu maçın anatomisini bile yapamıyorum. Çünkü bir takım kendi sahasında bariz bir gol şansı yaratamaz mı?

Düşünebiliyor musunuz ilk tehlikeli atağı onu da atak sayarsak 29. dakikada Hayrullah’ın ayağından kazanıyoruz. Daha sonra ilk yarı biterken bir orta ve savunma tarafından önlenen bir pozisyonla ikinci yarıya giriyoruz.Yani tadı tuzu olmayan mücadelesi zayıf kazanma adına hiç bir şey yapmayan bir futbolcu kadrosu.

Peki daha önceki maçlara bakıyoruz. Koşan, mücadele eden rakibe oyun oynama fırsatı vermeyen bir takımın son haftalardaki düşüşüne ne diyeceğiz?

 

İkinci yarı biraz kıpırdanır düşüncesindeyim. Lakin birkaç dakikaya sığmayan hücum organizasyonu ve orta sahadaki futbolcuların rakibe pas yaptırmaları ile zaman zaman rakibin oyununu kabul etme adına yapılanlarla  bu maçın nasıl kazanacağını sormak gerekmez mi?

Teknik adam ve yanındakiler nasıl bu maçın analizini yapacaklar çok merak ediyorum. “İyi oynadık iyi mücadele ettik. Şans yanımızda değildi mi” diyecekler.

Şu Ümraniyespor takımı ligin en vasat ekiplerinden biri. Yanlız buraya gelirken temkinli sakin oyun planını yapmışlar. Belki deyip üç puanı alıp gittiler.

Kısaca Ümraniyespor maçının kaybedilmesi ile yine sıkıntılı bire sürece doğru sürüklenmekteyiz. Umudumuzu kaybetmeyelim diyorum ama bu futbolcu performansları böyle devam ederse işimiz çok zora girer.

Giresunspor kulübü olarak mutlaka tahtanın açılması gerekmektedir. Diğer olaylarda hassasiyetini gösterenler burada da bu duyarlılığı göstermeliler.

Yapılacak en az üç futbolcu transferi de şart. Yoksa yenilsek bile daha çok maçların olduğu bu ligde bu takımdan her zaman ümitli olduğumu dile getirmeme rağmen umutlarımın kaybolmasını da istemiyorum.Esen kalın.

 
Paylaşmayı Unutma!