Giresunspor birçok şeyleri heba etmemelidir. Hele önümüzdeki yıllar bir yanlışa düşmemelidir

 

Yaşanmışlıkları kaleme almak, doğrulardan yana olmak, doğrulardan bahsedebilmek. Abartmıyorum, ben bu konuda çok şanslıyım. Çünkü bu kulübün içini de dışını da bir futbol adamı olarak çok iyi biliyorum. Yazma gayreti içinde olduğum için de zorlanmıyorum. Bilgiçlik yapmıyorum. Bildiğim konulara inanmışlığımı katıyorum.

Sırası gelmişken elde avuçta ne var bir bakalım. Giresunspor’a olan düşkünlüğümüz malum. Ölçüyü kaçırdık mı veya bu gidişin sonu ne olacak? Gördükleriniz belki de sizi yanıltabilir. Bu işlerin rakamları da çok önemlidir. Tüm bunlar bir tarafa, şimdilik iyi giden bir sportif başarı görülmesine rağmen bu işin mutfağında olanlar acaba neler yapacaklar çok merak ediyorum.

Bu kulübün bundan önceki dönemlerinde yanından geçmeyen, neler yaşandığını bilmeyenler çıkıp sosyal medyada Giresunspor’un futbolcu borçları ödendi deyip kafaları karıştırmamalıdırlar. Ödenmiş de olabilir desek, bu borçlar ufak tefek borçlar olmadığını da biliyoruz. Çünkü doğru dürüst geliri olmayan mütevazi kulübümüzün bu işlerden nasıl arınacağını sizin kadar ben de iyi niyetle bakınca ‘keşke olmasaydı’ diyerek ‘bir şeyler yapsalar da kurtulsak’ demekten kendimi alamıyorum. Yine de Allah kolaylıklar versin demek istiyorum.

Futbolu bilirsiniz veya bilmezsiniz lakin ofsaydı bilmek gerekir. İyi bir tablo sportif olarak varken neden kelimesi bizi yanıltanlarla başlamıyor mu? Ayrılıklar bu kadar basit mi. Neye niyet neye kısmet demezler mi. Futbolda her şeyin olabileceğini bir kez daha öğrenmiş olduk. Bakınız yerlerine kimse gelmedi şu anda. Doğru işler olmadı değil. Hatalarda var. Onun için olan oldu. Önümüze bakalım. Bu kulübü hem maddi hem manevi açıdan nasıl rahata kavuştururuz ona odaklanalım. Yazarız çizeriz ama bu kalp onsuz asla olmuyor. Yüreğimiz sevgimiz asla kaybolmuyor. İyi de olsa kötüde.

Giresunspor birçok şeyleri heba etmemelidir. Hele önümüzdeki yıllar bir yanlışa düşmemelidir. Yoksa futbolun daralan bu ekonomisi; kulübün büyümesini çok aşağılara çeker. Kısa ve öz: Sahip çıkalım yeter..
Paylaşmayı Unutma!