23 January 2022 Sunday
Daldan dala atlamıyor, bilgiçlik de yapmıyorum. Sadece bilgi dağarcıklarımı açığa veriyorum. Çünkü zor bir süreçten geçiyoruz.

Zor olana bu sürecin içinde değişimi yaşamak. Giresunspor bir tablo, bir şeyleri yansıtması lazım. Bu yansıtmada sadece Giresunspor kulübünü düşünürseniz  yanılırsınız.

Bu şehrin bir Valisi, Emniyet Müdürü, iş insanları hatta basarak söyleyebileceğim bir Belediye Başkanı var. Her türlü Giresunspor’un hizmetinde olan bu kişiler ellerinden gelen tüm çabaları gösteriyorlar.

Onlar da bu şehrin ve kulübün miğfer taşlarıdır. Şimdi tüm bunların yanında Sayın Belediye Başkanı’nın yaptıklarını da ortaya koymaya kalkarsam inanın siz bile inanamazsınız.

Bunu sırf ona iyi görünme adına değil yaptıklarını bildiğim için yazıya döküyorum. Her hafta Ankara’ya taşınıyor. Amacı sadece Giresun’a hizmet. Seversiniz sevmezsiniz ama şu şehir yıllarca az çok yapılmış bir kaç işlevini görseniz bile neler yapıldığı tartışabilecek bir durumda hiç bir şey yapılmadan bu günlere geldi.

Hem sporu adına hem de Giresun’un doğa kültür ve sosyal yapısındaki değişiklikleri adına bir şeyler yapılmaya çalışıyorsa O’na ve ekibine teşekkür etmek gerek. Günü kurtarma adına yapılanları hep gördük. Bu işin siyasi durumu bir tarafa bırakıyorum. Cevabını da siz ortaya koyabilirsiniz ama Giresunspor’a hizmet etmeye devam eden bu kişilerin arkasında olmak gerek.

Onlara desteğimizi vermemiz gerek. Çünkü Giresun’dan başka Giresun yok. Amaç bu ligde kalma adına yapılanlarsa tabi ki kalemimizi kulübümüz adına iyi kullanmalıyız. Ben bu kulübün başarısını gölgelemek isteyenlere isyan ediyorum. Ortada bir başarı var ve bunu kabul etmek zorundalar.

Kişiler bir tarafa ama onların çabalarını da unutmamak lazım. Onlar eğri doğru bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Geçmişte de böyle gelecekte de böyle. Yanlışları veya doğruları söyleyemezsek kalemimizi kırsınlar.

Geçmişten de geleceğe çok söylenecek söylemler olacaktır.Biz kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket edip başarılı olmasını isteyenlerdeniz. O şunu yapmış desek bile sen neyin hesabındasın kardeşim diyorlarsa veya neden sorusuna yanıt bulamıyorsak önemi de kalmıyor hiç bir şeyin.

Bazıları yazdığım yazılara bozulabilir. Eleştirebilir de. Bunda bir sıkıntı olmamalı. Ne yapayım ucuz şeyler çabuk bozuluyor. Kimseden de nefret ettiğim falan yok. Sadece bu şehirde affetmeyeceğim insanlar hepsi bu.

Her şeyi bir tarafa bırakıp, umut ediyorum. Beşiktaş maçından puan ve puanlar alarak biraz oh demek gerekiyor. Bunu da başaracak bir ekibimiz var. Başarılar Giresunspor.

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha