23 January 2022 Sunday
Ligin 8'inci haftasında Göztepe galibiyetiyle kötü gidişata son veren Çotanaklar, kendi sahasında oynadığı maçta Rizespor'a da şans vermeyip altın değerinde bir galibiyet aldı.

12’nci dakikada Boyd’un kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kalan Rizespor, ilk yarıda Giresunspor’a fazla pozisyon şansı vermedi. İkinci yarıda tamamen saha üstünlüğünü eline alan ve baskıyı artıran Giresunspor, 62’nci dakikada rakip oyuncunun kendi kalesine gol atmasıyla öne geçti. Bundan sonraki dakikalarda Rizespor beraberlik peşinde koşarken kalesinde önemli pozisyonlarda verdi. 81’inci dakikada oyuna giren Champness, hem rakip müdafa oyuncusunu hem de kaleciyi çalımlayıp Giresunspor’un ikinci golünü atarak, milli maç arasının Giresunspor adına iyi değerlendirilmiş sinyallerini gördük.

Şimdi asıl konu, hala bu statta seyircilerin maçlara fazla rağbet etmemelerini görünce kahroluyorum. Belki sezon başında yapılan bir çok transferleri isimsiz futbolcuların alınması da bunun tuzu biberi olmasına rağmen futbolu çok isim yapmış futbolcuların bile başarılı olmadığını da buradan göstermiş oldular.

Ligde maçlar devam ettikçe bu ligin nelere gebe kalacağını da hep beraber göreceğiz. Şunu kendi düşüncem olarak yazarak hiç bir takımın bir birinden üstün bir tarafı olmadığını gözlemliyorum. Bir Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’un oynadığı oyun sistem ve taktik anlayışını da içine katarsak sadece bazı futbolcuların maç içindeki iş bitirici sıfatında olması takımlarını başarıya taşıdığı kanısındayım.

Bazen yolda, sokakta arkadaşlarla Giresunspor’u tartışıyoruz. Bazen de sesimiz fazla çıkınca bir kenarda konuşmayı yeğliyoruz. Kimse bu kulübün ve takımın başarısız olmasını istemiyor. Önemli olan şeffaf bir görüntü tablosunun ortada kalması gereğini vurguluyorlar. 44 yılın özlemini yaşatanları kucaklıyorlar. Bu ligde kalma adına ne gerekiyorsa yapılması taraftarları olarak kime ne yapıldı edildi bilinmesini istiyorlar. Tabi ki eğrisi doğrusu da olacak elbet bu galibiyeti bizlere yaşatan futbolculara teknik ekibe yönetime teşekkür ediyorlar. Önemli olanın bu galibiyetlerin devamının gelmesi diyorlar.

Şimdi önümüzde bir Gaziantep maçı var. Stratejimizi ve önümüze bakacağımız bir maça çıkacağız. Bu takımın mücadelesini ve kazanma adına yapılanlara saygı duyuyoruz. Lakin son vuruş ve ceza sahası içinde iş bitirici bir forvete hep ihtiyaç duyduk. Bunu da devre arasında telafi ederek atacağımız gollerle Giresunspor’u daha güzel izleyebileceğiz diyorlar. Bizde galibiyeti kutluyoruz…

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha