23 January 2022 Sunday
Önümüzdeki Gaziantep maçı da bu sevginin güzel bir şekilde bitmesi ile sonuçlanmalıdır. Başarılar Giresunspor,

Bir zamanlar spor kulüplerine başkanlık dahası idarecilik yapanlar, kulübün merdivenlerini kendi kişisel çıkarları için kullanmadıkları gibi, kendi öz varlıklarını da kulübün peşinde harcamışlardır. Yani kendilerini kaybetmişler ama sorumluluklarını üslendikleri kulüplerini en iyi şekilde temsil etmişlerdir. Onun için takım daha sahaya çıkmadan bütün taraftar ‘En büyük başkan…’ tezahüratlarıyla karşılanmışlardır. Bazıları bu geçmiş süreçte başarılı bazıları da başarısız olmuş, lakin o sloganları hala kulaklarımızdan çıkmamıştır. Diyeceğim o ki eskiye dönük bu kulübe hizmet edenleri saygıyla anmak istiyorum.

Son dönemlerde başarısız olanlar da dahil olmak üzere 44 yıl sonra bizlere bu başarılı grafiği sevinci yaşatanları da kutluyoruz. Ben sıradan biriyim. Sadece düşünüyorum! Zaman zaman sesli zaman zaman da yazıyorum. Bazılarına bazı şeyleri anlatmak istiyorum ama bir türlü anlatamıyorum. Her futbol mevsiminde bazı dersler alıyoruz. Ama ne hikmetse bir türlü akıllanmıyoruz. Olan yine bize oluyor.

Futbolun çizgisi meşakkatli ve güzelliklerle dolu olabilir. Ne yazık ki bazen bu güzel yollardan sapmalar olsa da yine ‘boş ver kulüpte sorumlu onlar gereğini yaparlar’ diyoruz.

Giresunspor’da yaşananlar alınan galibiyetler bizleri memnun etse de ekonomik yönünde sapma olursa o zaman büyük sıkıntılar yaşarız diyebiliyoruz. Ben yaptım oldu, o yaptı olmadı edasından kurtulup birlik ve beraberlik içinde küsmeden, sitem etmeden bu kulüp nereye kadar gidecekse oraya kadar götürmek en güzeli olsa gerek.

Sermayesi sıfır olan zarar etmekten korkmaz. Hiç kimse konusuna elzem olmayan bir konuda ahkam kesmemeli. İyi kötü bu kulüp buralara kadar gelmiş, o kulüpte çalışanlara kısaca hizmet edenlere saygı duymak gerek. Lakin şeffaflığı da elden bırakmadan devam ettiklerinde onlara bu halk ve taraftar sevgi yumağıyla sarılacaklardır.

Önümüzdeki Gaziantep maçı da bu sevginin güzel bir şekilde bitmesi ile sonuçlanmalıdır. Başarılar Giresunspor, her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsa...

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha