23 January 2022 Sunday
. Tebrikler Giresunspor. Ligde Şampiyonluk peşinde koşan bir Beşiktaş takımını ne hallere koydun, kendi sahasında rezil rüsva ettin

Ligin mütevazı takımı Giresunspor İstanbul deplasmanında Beşiktaş’ı hüsrana uğrattı. Top işi kolay mı derseniz topa sahip olmasını bileceksin. Onu elde tutmak da olmaz. Ya atacaksın ya da vuracaksın. Vurmasını beceremiyorsan zaten dibe de vuracaksın.

Ben her zaman yazdığım yazıların sağlamasını yaparım. Beşiktaş maçının bundan bir kaç gün önce analizini yaparken bu maçtan puan ve puanların yorgun Beşiktaş takımından alınabileceğini yazmıştım.

Sistem olarak çökmüş, taktik anlayışında vasatın üstüne çıkmayan bir Beşiktaş’ı ancak mücadele eden iyi organize olmuş ve sade futbol oynayan bir takım yenebilirdi. Bu zamana kadar gol yollarında bir türlü şanssızlığını kıramayan ekibimiz Beşiktaş takımına patladı. 4-0

Giresunspor takımı ilk yarıda dengeli bir futbol anlayışı rakibe fırsat vermeyen mücadelesi ve rakibi 10 kişi bıraktırarak kazanılan penaltının da golle sonuçlanması ile ilk yarıyı 1-0 üstün kapattı.

İkinci yarıda daha derli toplu ne istediğini bilen bir Giresunspor izledik. Kaleci Mert’in hatasını  ani kontratakla Sergio’nun golÜ ve son dakikada kaçırılan gollerin ardından skoru bir gol daha ekleyerek maçı  4-0 la kapatmasını bildi.

Maçtan sonra Beşiktaş seyircisi futbolcularını ıslıklarken, Giresunspor takımını ayakta alkışladı. Hak edilen bir üç puanla lige tekrar dönüş yapacağız. Artık bu ligde bir Giresunspor gerçeğini göreceğiz.

Takımın bazı sıkıntıları olmasına rağmen canla başla oynadığı futbol herkes tarafından alkış aldı. Tebrikler Giresunspor. Ligde Şampiyonluk peşinde koşan bir Beşiktaş takımını ne hallere koydun, kendi sahasında rezil rüsva ettin.

Bu farklı skorun kaybedeninin neler yaşayacağını hep beraber bu hafta göreceğiz. Maçın sonunda hata yaparsan, koşmadan futbol oynarsan mücadele etmezsen kaybedersin. Hele karşında son maçlarda iyi futbol oynayan bir Giresunspor bulursan zaten başaramazsın. Başaran ve üç puanla dönen bir Giresunspor’u tüm ekibiyle kutluyorum. Esen kalın

Yorumlar

  • Namık 28.11.2021 09:31

    Beşiktaş yorgundu,diye bir şey yok Bu söylem,Giresunsporun haklı Galibiyetini pasife etmek olur.

Yorum yaz

Captcha