23 January 2022 Sunday
Emekleri olanlara da buradan hep alkış tuttuk ve de devam ediyoruz. Bundan sonrayı seyretmeye devam edin .

Giresunspor ise tercihiniz doğru. Bunun yanı sıra futbol sabrınızın da olması gerek. İki hafta puan kaybı yaşamamıza rağmen sabırlı ve inatçı karakterimizle İstanbul’da Galatasaray takımını yenebiliyoruz.

Giresunspor bu galibiyetten sonra bir hedef koydu. O da ilk onda olmak. Bu da güzel bir düşünce ve karakter göstergesidir. Bazen ahlarla vahlarla uğraşsak bile yinede Giresunspor bu ligde bir umudun habercisi gibi gösteriliyor.

Yani ligin en iyi futbolunu az gol yiyen bir takımı ve mücadele gücü yüksek bir takımın göstergesi oluyor.Tabi ki burada zamanında eleştirdiğimiz kişilerin de yaptıkları hataları asgariye indirmesi de bir vesile.

Bu ligin mücadele gücü yüksek pres özelliği fazla ve genç oyuncularda kurulu olan takımımızın bir de futbol karakterindeki inatçı tavrı eklenince yukarda yer alması da normal sayılabiliyor. Bir kaç futbolcu transferine de sıcak bakıldığı için daha güzel futbol oynayan bir Giresunspor izleme fırsatı bulabileceğiz düşüncesindeyim.

Özellikle bütçe darlığından kadro istikrarı yeterli oyuncu sayısına ulaşamamış kulüpler ister istemez bir sistem kargaşası içinde oluyorlar. Bu da onları çok çabalamaya fiziki düşüşün içine sokuyor. İlk haftalarda hem transferdeki uyumun aşılması hem de takımın tam hazır hale gelmemesi sorununu yaşamışken şimdi birlik beraberlik ve takım ruhunun işlemini tam yaptığına inanıyorum.

Tabi ki bu Galatasaray galibiyetinden sonra Kasımpaşaspor maçında bu serinin devam etmesi gerekiyor. Başarabilirsek yukarılara doğru tırmanmaya başlayabiliriz. Hem içeride hem de dışarıda tüm maçlara gelmeye çalışan bürokratlarında takıma katkı yaptığını, onların Giresunspor’a yaptığı manevi ve maddi desteği de unutmamak gerek.

İşte bir kulübün ve takımının başarısında beraberliğin  rolünü hep beraber yaşıyoruz. İyi giden bir Giresunspor’a destek vermek gerekiyor. Bir şeyler yapmak bir şeyleri ortaya getirenlere de buradan teşekkür etmek gerek.

İyi futbol iyi mücadele üç puanı getirdi. Teşekkürler Çotanaklar. Emekleri olanlara da buradan hep alkış tuttuk ve de devam ediyoruz. Bundan sonrayı seyretmeye devam edin .Çünkü Giresunspor eğlenceye devam ediyor..

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha