06 December 2021 Monday
Benim kişilerle asla bir sıkıntım yok. Bu Giresunspor sadece kişilerin değil halkın takımıdır. Neler yaşanıyor neler yapılıyor bilmek gereğini tartışıyoruz. Söylendi bitti demek yerine işte bu demek en doğrusu olmalıdır.

sıl zor olan kötü oynarken kazanabilmektir. Çünkü topun dönekliği çok. Yol ise çok uzun. Beklemek daha da zor. Endişe yersiz. Bu kulübün durumunu herkes çok iyi biliyor. Çünkü yaşanılan bu durumda kulübün geleceğini herkes net biliyor. Bilmek ne yana birazda anlıyorlar. Sorun sadece bir galibiyet değil. Bu süreçte kazanmanın yetmeyeceği bir yolculuk ve sefer sayısı belli, nereye varacağımız meçhul. Bir meçhule giden yolda, doğruyu az veya çok, Ahmet’i Mehmet’i sormadan ilerlemek hepsi bu. Kısaca şeffaf olmak…

Bunlar ne için bilir misiniz? Az buçuk futbol için. Geldiğimiz noktada, bu tarihi kulübe gönül verenlerin yanında bu kulübü bir marka olarak gören her futbol severin bildiği üzere bir çözüm üretemedik. Her sezonda inişler çıkışlar olabiliyor. Adeta can çekişip eyvah düşecek miyiz endişesi yaşanırken, bu şehrin ileri gelenleri yeterince yanında olamıyorlar. Her şey söylendi her şey yakıştırıldı. Ama hiç bir şey olmadı. Tabi ki bu söylenenlerin yanında duyarlı olanlarda oldu.

Bir Nurettin Canikli’nin kimse hakkını yememeli. Bu kulübün Süper Lige çıkmasında büyük emekleri vardır. Bir Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun katkılarını asla inkar edemeyiz. Tabi ki Sayın Valimizin de yoğun çabalarını unutmamak lazım.

Benim işim sadece, bu kadar emeğin karşılığının şeffaf bir şekilde ortaya koyulup neler yaşandığının bir anatomisinin çekilmesi gereğini ortaya koymaktır. Benim kişilerle asla bir sıkıntım yok. Bu Giresunspor sadece kişilerin değil halkın takımıdır. Neler yaşanıyor neler yapılıyor bilmek gereğini tartışıyoruz. Söylendi bitti demek yerine işte bu demek en doğrusu olmalıdır.

Çünkü Giresunspor kulübünü kim yönetiyorsa yönetsin o mücadelenin içinde neler yaşandığını bilenlerdenim. Lakin bilmediklerimizin de bizlere anlatılması gerek. Bizde taraftarımızı aydınlatma adına hamleler yapmalıyız.

Şimdi önümüzde Rizespor maçı var. Üniversite öğrencilerine yapılan bazı olumlu katkıların Giresunspor taraftarına da yapılması taraftarıyım. Çoğu taraftarın maçlara gitmediğini biliyorum. Soruyorum bin ah işitiyorum. Zaten gözle görülür bir taraftar düşüşü var tribünlerde. Başkan bu söylemlerime kulak verirse bu taraftarı barışık tutarsa daha fazla seyirci ve desteği ile maçlara çıkar ve kazanırız. Önemli olan bu galibiyetten sonra devamının getirilmiş olmasıdır…

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 15.10.2021 10:59

    Giresun Valisi Giresun spora destek verdiği kadar Giresunun köylerine de destek versin hizmet versin benim köyümde hala stabilize yollar var hala köyümün içme suyu yok insanlar bahçelerindeki kaynaklardan suyu evine getiriyor.Bu memlekettin Giresun spordan başkada sorunları var.Giresun spor Gelebileceği en yüksek lige geldi yönetimide paralı zengin insanlar dan oluşuyor Süper ligde maddi imkânda çok artık müsade edinde Giresun sporda kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensin.Giresun sorunları çok imkanları kıt olan bir vilayet mevcut imkanları artık Giresun spora değil Giresun iline harcayınca Giresunun bazı sorunları çözüme kavuşsun.

Yorum yaz

Captcha