06 December 2021 Monday
Ligin 9'ncu haftasında evinde Çay-Kur Rizespor'u 2-0 yenerek ikinci galibiyetini alan Giresunspor'un, seyircisi önünde daha da coşkulu bir futbol oynaması gerekiyor.

Ligde 9’ncu haftayı geride bırakırken, kendi saha ve seyircimiz önünde Çay-Kur Rizespor’u 2-0 mağlup ederek ikinci galibiyetini alan Giresunspor’u yürekten kutluyoruz. Rize maçı bizim açımızdan da 6 puanlık bir maçtı. Bunu başardık, ancak sahada maçın başlarında 10 kişi kalan bir takım karşısında daha coşkulu ve tempolu bir oyun sergilememiz gerekiyordu. Ama bu olmadı ve 10 kişiyle bir puanı kurtarmaya çalışan Rizespor’u 2-0’lık bir skorla geçmeyi başardık.

Futbolda coşkulu oynamak ve temposu yüksek bir mücadele vermek gerekiyor. Kendi evinde oynuyorsun, üstelik rakibin de sahada 10 kişi kalmış, o zaman daha da coşkulu ve tempolu bir oyun sergilemen gerekir. Her ne hikmetse, Rize karşısında çok yavaş ve durgun bir oyun ortaya koyduk. Takım olarak orta sahada pas bağlantılarını gereğince yapamadık ve bu yüzden de beklenen gol pozisyonlarına giremedik. Oyuncularımız, kısa pasta çok yavaş, uzun paslarda da isabetsiz top kullandılar.Bu da varyasyonların olumsuz şekilde sonuçlanmasına neden olurken, takım oyununu da etkiledi. Orta alanda kapılan topların daha iyi ve ölçülü kullanılması, geliştirilecek hücum varyasyonlarında çok önemlidir. Oyuncularımızın buna dikkat etmesi gerekir.

Rize maçında oynanan tutuk futbol, izleyenleri tatmin etmedi, ama alınan sonuç bize yetti. Ancak, her zaman şansımız yetmez, o zaman daha da zorlanırız. Rakip sahada 10 kişi kalmış, biz hala top eziyoruz ve coşkulu ataklar geliştiremiyoruz. Bu da tabii ki oynanan temposuz futboldan kaynaklanıyor. Ayrıca, takımda gol sıkıntısını bir türlü çözemiyoruz. Golcülerimiz de yakalanan fırsatları cömertçe harcıyor. Bu durum her maçta devam ederse, o zaman çok zorlanırız ve tesadüfi pozisyonlara bel bağlarız. Maçı kazanmak için gol ya da goller atmanız şarttır. Bunu da sağlamak için gol atmayı öğrenmemiz gerekir.

Ligde puan ve galibiyetler almaya başladık, bunun devamını mutlaka getirmeliyiz. Ayrıca, ligin başındaki fikstür şansımız da normale dönmüşken, geleceğimiz açısından bu şansımızı en iyi şekilde kullanmalıyız. Biliyoruz, bu lig zor bir lig. Burada tutunabilmek ve kalıcı olabilmek için gol atma becerisi yüksek bir hüviyete bürünmemiz ve zor maçları da kazanmamız gerekir. Puan aslanın ağzında, her maç zor. Bu zorluğu aşmak adına bundan sonraki maçlarda daha da coşkulu oynayan ve rakibi ısıran bir ekip olmak zorundayız. 44 yıllık aradan sonra yeniden çıktığımız bu ligde iyi futbol oynayan ve her maçta daha iyi olan bir takım olmamız gerekir. Uzun yıllar hasretini çektiğimiz bu ligde hep kalıcı olalım ve bu lige yakıştığımızı el aleme ispat edelim.Bunu da sağlamak için tüm gücümüzü ortaya koyalım. Süper Lige yakışan bir takım olduğumuzu, her maç üstüne koyarak gösterelim. Camiamızı hep birlikte ve el ele vererek, üst sıralara taşıyalım. 


mahmut-boraGiresunsporspor28Çotanaklarrizespor

Yorumlar

  • Ahmet Can 20.10.2021 08:25

    Ellerine sağlık

Yorum yaz

Captcha