06 December 2021 Monday
Süper Ligin 10'ncu haftasında Gaziantep'te mükemmel bir mücadele ortaya koyan Giresunspor, uzatmalarda yaşanan bir hata sonucu mutlak galibiyetten oldu.

Süper Ligde son haftaların formda takımı Giresunspor, 10’ncu maçında deplasmanda galibiyeti kaçırırken; Gaziantep karşısında oynadığı mükemmel futbolla herkesi büyüledi. Maçın uzatma bölümlerinde yapılan umulmadık bir hata Yeşil-Beyazlı ekibe 2 puan kaybettirdi.

Antep deplasmanında harika bir futbol sergileyen Giresunspor, tüm otoritelerden övgü aldı. Sahada oynanan oyunun karşılığı tabii ki beraberlik değildi. Baştan sona süper bir mücadele veren ve rakibi Gaziantep’i sahadan silen Giresunspor’un, bu başarısı hepimizi mutlu etti. Ancak, uzatma dakikalarında kaleci Okan’ın bir hatası, bize pahalıya mal oldu ve 3’ncü galibiyetimiz uçtu gitti. Futbolda tabii ki hata olur, ancak bu hatalarla boş yere puanlar kaybedersek, bu bize avantaj kaybettirir. Maçın genelinde rakibinden kat be kat üstün oynayan ve çok sayıda gol pozisyonu yakalayan bir takımın, gol sayısını da arttırması gerekir. Öne geçmek avantaj ama, bu avantajı tek golle korumak her zaman mümkün olmaz. Ya daha fazla gol atacaksın, ya da böylesine acemice hatalar yapmayacaksın. İşte Antep’te bunun acısını yaşadık. Sahada ortaya koyduğumuz mükemmel futbolla galibiyeti fazlasıyla hak ettik, ama futbolun adaleti yok, beklenmedik anda yapılan bir hata 3 puanı elimizden alıp götürdü. Ne kadar hayıflansak da, kaçan kaçtı ve 2 puan heba oldu.

Biz, Giresunspor’un Antep’te yaptığı mücadeleden ve oynadığı futboldan çok zevk aldık, Televizyon başındaki herkes de keyif aldı. Ne var ki, gol yollarındaki sıkıntımız farkın açılmasını engelledi ve bu yüzden de galip geleceğimiz maçtan tek puanla ayrılmak zorunda kaldık.  Antep karşısında defansı önde kuran ve orta sahada çok adamla hücum varyasyonları hazırlayan takımımızın, hızlı atağa kalkması gerekirken; kontra bindirmelerde frene basması ve çok adamla hücum edememesi, en önemli eksiğimizdi. İleri ataklarda rakibi az adamla yakalamak, önemli bir avantaj iken, hücum hızının yavaşlatılmaması, aksine daha da çoğaltılması gerekir. Eğer böyle yaparsak, gole daha kolay ulaşırız. Bu takım her geçen gün daha da iyi futbol sergiliyor, herkes görevini layıkıyla yapıyor. Haftalar ilerledikçe lige daha da çok ısınıp güzel sonuçlar alacağımızı umut ediyoruz. Goller geldikçe puanlar da gelecek ve Giresunspor bu ligin iyi ekiplerinden biri olacak. Bundan şüphemiz yok. Yeter ki, kendimize güvenelim ve mücadelemizi sonuna kadar sürdürelim.

Görülüyor ki, lige iyice ısındık. Puan ya da puanlar almaya başladık. Bir de gol sıkıntımızı giderirsek, o zaman çok daha iyi sonuçlar alacağımıza yürekten inanıyoruz. Ligin başlarında yaşadığımız fikstür şanssızlığını da atlatmış durumdayız. Bu ligde kolay rakip yok, ama hemen hemen denk takımlarla oynama pozisyonundayız. Maçlarda rakiplerimizden çekinmeden oynamak ve sahadan 3 puanla ayrılmak adına elimizden gelen her şeyi yapmak zorundayız. Puan aslanın ağzında, ama biz de artık bu ligde varız. Geride kalan hafta Antep’te arslanlar gibi mücadele eden ve mutlak bir galibiyeti kaçıran Giresunspor’dan, 11’nci haftada oynayacağımız Antalya maçında güzel bir oyun ve net bir galibiyet bekliyoruz. Rakibin büyüğü-küçüğü olmaz, bu maçta da süper bir mücadele ortaya koyup 3 puanı cebimize koymalıyız. Bu takım artık kolay maç vermez, herkes gücümüzü görsün ve bizden çekinsin. Kolay lokma olmadığımızı herkese göstermeliyiz. 1 Kasım Pazartesi akşamı sahamızda Antalya’yı evine eli boş göndermemiz için sabırsızlanıyor ve Yeşil-Beyazlı ekibimize yürekten başarılar diliyoruz. Takımımıza güveniyor ve güzel günler bizim olsun diyoruz.

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha