Ergin Keleş: ''‘Nasıl Yıldız Olunmaz' Kitabını Yazmaya Giresunspor'da Sakatlandığımda Başladım''

Türk Futbolu'nda yaklaşık 450 maça çıkan ve geçtiğimiz günlerde futbolu bıraktığını açıklayan Ergin Keleş, Youtube'de Kısa Paslar kanalında katıldığı programda “Nasıl Yıldız Olunmaz” kitabını Giresunspor'da futbol oynadığı dönemde yaşadığı sakatlık sürecinde başladığını söyledi.

Aktif futbol yaşantısı devam ederken bir otobiyografi kitabı yazan Ergin Keleş, kitabına “Nasıl Yıldız Olunmaz” ismini vermişti. Trabzonspor altyapısından çıkan ve büyük bir yıldız olması beklenen Keleş, kariyeri boyunca yaptığı hataları içtenlikle anlatan Ergin Keleş, kitabını çıkardıktan iki sene sonra futbolu bıraktı. “Nasıl Yıldız Olunmaz” kitabını çıkarma hikayesinin ise Giresun'a dayandığını anlatan Ergin Keleş, 2018-2019 sezonunda transfer olduğu Giresunspor'da yaşadığı sakatlık sonrasında kitabı yazmaya başladığını söyledi.

Youtube'de yayın yapan Kısa Paslar kanalında Batu Karabacak'ın sorularını yanıtlayan Ergin Keleş ''Bir şey olmalı dedim. 15 yıldır profesyonel futbol oynuyorum, dokuz yaşında başladım. Bunun bir amacı olmalı, bir şey yapmalıyım. Yaşadıklarımda benim çok üst seviyelerde oynamadım fakat futbolun yaşattığı duygular aynıdır. Süper Lig’de oynadım daha yukarılarda oynamadım ama futbolun oynandığı stadyumlar, sahalar; üzerindeki forma farklı olabilir fakat oyunun duygusu aynıdır. Ben o duyguları çok fazla yaşadığımı düşünüyorum. Kovulmalar, kavgalar, çöküşler, mutluluklar, sevinçler, şampiyonluklar, küme düşmeler hepsini ciddi ciddi yaşadım.'' dedi.

Giresunspor'un 1.Lig'de mücadele ettiği 2018-2019 sezonunda sekiz maç oynayan ve sakatlığından dolayı uzun süre futboldan uzak kalan Ergin Keleş, kitap yazmaya da burada başladığını söylerken ''Giresunspor’da ciddi bir sakatlık yaşayınca o dönem yazmaya başladım. Yaklaşık yedi-sekiz ay futboldan uzak kaldım sakatlıktan dolayı. Eşimle tanıştım, evlendim ve beni çok motive etti. Yazdık ve bitirdik.'' açıklamasını yaptı.
Paylaşmayı Unutma!

HABER YORUMLARI

Bu habere Henüz Yorum yapılmamış. İlk sen yorum yap..


YORUM YAPINIZ

* Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayımlanacaktır

 
 
 
 

DİĞER İÇERİKLER

Bizi Takip Edin

SON HABERLER

Giresunspor