23 January 2022 Sunday
Giresunspor`un golü İngiliz basınında

Giresunspor'un golü İngiliz basınında

Beşiktaş - Giresunspor maçının yankıları devam ediyor.

Mücadele 4-0 Giresunspor üstünlüğü ile tamamlanırken, atılan son gol büyük tartışmalara yol açtı. Bir kesim topun dışarı atılması gerektiğini savunurken, diğer kesim pozisyona devam edilmesi gerektiğini savunmuştu.

İngiliz basını da olaya geniş yer ayırırken, tam tersi yönde de bir örnek sundu.

İşte İngiliz basınına yansıyan o haber;

"Joey Champness, rakip kaleci sakatlandığında Giresunspor adında dördüncü golünü attıktan sonra Beşiktaş taraftarından tepki gördü.

Beşiktaş kalecisi Mert Günok, 90. dakikada Giresunspor dördüncü golü ararken, sol dizindeki ön çapraz bağını kopardı ve yere yığıldı.

Kaleci yerdeyken Flavio şut atmak yerine topu arkadaşına bıraktı. Daha sonra Champness'ın attığı gol şiddetli tartışmalara yol açtı.

Birçok Beşiktaş taraftarı, Günok'un dizindeki sakatlığın ciddiyeti göz önüne alındığında topun dışarı atılması gerektiğine inanıyordu.

Diğer kesim ise, Champness'in oynamaya devam ederek doğru olanı yaptığını ve bir sakatlık durumunda oyunu durdurma sorumluluğunun hakemde olduğunu söyledi.

"DI CAINO OYUNU DURDURDU"

West Ham oyuncusu Paulo Di Canio, 2000 yılında bir Premier Lig maçında Everton kalecisi Paul Gerrard'ın sakatlanarak yere yığılmasıyla oyunu durdurdu ve sportmenliğiyle övüldü. Bu maç 1-1 berabere bitti.

Champness dördüncü golü attıktan sonra kutlamak için önce korner bayrağına doğru koştu, ancak seyircilerin arasından çıkan görüntülerle kutlamayı bırakıp Günok'un ciddi olduğunu anlayınca gidip kontrol etti.

Giresunspor teknik direktörü maçtan sonra yaptığı açıklamada, Champness ve takım arkadaşlarının gol atılana kadar kalecinin yaralandığını bilmediklerini ve kenardan gelen topu atmama çağrılarını duyamadıklarını söyledi.

 


GiresunsporChampnessspor28Çotanaklar

Diğer haberler

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 30.11.2021 17:31

    Tarihe geçmek yerine golu attı ve sadece istatistiklere geçti.Büyük fırsatı kaçırdı.

  • Emre 28 30.11.2021 08:46

    Etme Bulma Dünyası. 1986-1987 Beşiktaş-Trabzon maçına baksınlar. Beşiktaş 3-0 önde. Son golden önce Şenol Güneş sakatlanıyor ve yerde kalıyor. Ama Beşiktaş maça devam ediyor golü atıyor. Öncelikle Mert 2. golde kendini sakatladı devam etmemeliydi. Haliyle 4 . golde Giresunspor 2. goldeki gibi ayağı kaydı sanmıştır ki biz ekrandan izleyenler de öyle sandı. Hakem ya da Beşiktaşlı oyuncu da oyuna devam etmeyebilirdi. Kimse her şeyi son gole bağlayıp galibiyeti baltalamaya çalışmasın.

Yorum yaz

Captcha