24 Nisan 2018 Salı
Türkiye Futbol Federasyonu`nun (TFF) sezon başında uygulamaya koyduğu Passolig uygulaması nedeniyle kendi kendini kandırdığı önceki akşam A Milli Futbol Takımımızın, Kazakistan ile oynadığı EURO 2016 Grup Eleme maçında bir kez daha gün yüzüne çıktı.

Passolig uygulamasının ardından Süper Lig takımlarının maçlara gelen taraftar sayısında belirli bir düşüş yaşandı. Ancak Süper Ligde oynanan müsabakalarının her birinin canlı yayınlanması ve takımların galibiyet başına aldıkları yüksek paralar hesaplandığında Passolig’in en büyük darbeyi PTT 1. Lige vurduğu belgelenmiş oldu.

Tabi durum bundan ibaret değil. Benim yazmak istediğim de tam olarak bu değil.

TFF sezon başında passolig uygulamasını Süper Lig ve PTT 1. Lig için zorunlu hale getirirken buradaki asıl hedef statlarda yaşanan küfürleri miniminize etmek ve tribünlerde Avrupa standartlarını yakalamaktı.

Ancak TFF’nin Anadolu’daki futbolseverleri nasıl kandırdığına önceki akşam ki Kazakistan maçında bir kez daha tanıklık ettik.

Görele’de, Keşap’ta, Dereli’de Tirebolu’da veyahut da Espiye ya da Piraziz’de yaşayan bir hemşerimiz Passolig kartı olmadığı için Giresunspor’u izlemek amacıyla Atatürk Stadına gelemiyor.

Türkiye- Kazakistan Milli maçında ise Passolig uygulaması olmadığı için dileyen istediği yerden müsabakayı takip edebiliyor. Daha maç başlamadan Volkan Demirel küfürlere maruz kalarak ismi esame listesinde olmasına karşın stadı terk ediyor, Milli kaleciye küfreden şahıs ise bir türlü bulunamıyor. (!) Şimdi sormak istiyorum. TFF burada kimi cezalandırıyor?

Giresun’un, Ordu’nun, Bolu’nun Samsun’un Gaziantep’in, Bursa’nın Manisa’nın, Adana’nın köylerinden takımlarının maçlarını izlemek isteyen Anadolu insanını mı..?

Yoksa Türk futbolunu mu?

İnsanlığın ayıbı küfrü asla tasvip etmiyorum zira; eğer en önemli organizasyon da Türk Milli takımının kalecisine küfür eden şahıs (!) bulunamayacaksa Eynesil’den yada Yağlıdere’den maça gelen bir Çotanak taraftarın ettiği küfürden size ne (!) ?

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha