18 Ekim 2018 Perşembe
Bu işin tadını kaçırmadınız mı? Asaf Zeki bey..!

Tarih: 20 Mayıs 2017

Giresunspor, deplasmanda Gaziantep BŞB.’ye 2-1 yenilmesine karşın daha önce garantilediği Play-Off’a kalışını ilan etti.

Tarih: 25 Mayıs 2017

Giresunspor, TFF 1. Ligi Play-Off müsabakasının ilk maçında sahasında Eskişehirspor ile 3-3 berabere kaldı.

Tarih: 29 Mayıs 2017

Giresunspor, 3-3’ün rövanşında deplasmanda Eskişehirspor’a 1-0 yenilerek Süper Lig hayalini yeni sezona bıraktı.

Tarih: 3 Haziran 2017

Beşiktaş sahasında Osmanlıspor’u 4-0 mağlup ederek Türkcell Süper Ligi Turgay Şeren Sezonunda şampiyonluğunu ilan etti.

Şimdi bu tarihlerin ve o maçların yazımız ile ne alakası var diyecek olursanız…

Giresunspor camiasının Süper Lig hevesi kursağında kalmış ve daha Eskişehirspor ile oynanan iki maç hafızalardan silinmemişken işadamı Asaf Zeki Kitapçı tarafından Gazi Caddesine Beşiktaş bayrağı asıldı.

Asaf beyin ne kadar koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğu astığı bayraktan belli. Asaf bey, takımının Süper Lig şampiyonluğu ile mutlu olmuş ve bu sevincini Giresun’un ana Caddesine bayrak asarak kutlaması da dünyanın en normal işlerinden biri.

Kaldı ki Asaf beyin içindeki Beşiktaş sevgisi beni, bizi, bizleri ve daha kestirmeden gidecek olursa Giresun halkını uzaktan yakından hiç ilgilendirmiyor.

Beni ilgilendiren tek husus Beşiktaş bayrağının 4 Haziran tarihinden bu yana Gazi Caddesi’nin girişinde asılı olmasıdır.

Yani koskoca iki ay boyunca kimsenin gözüne Beşiktaş bayrağını sokmanın lüzumu yok.

Çünkü burası Giresun ve Giresunspor Süper Lige çıkmak için transfer üstüne transfer yaparken, Giresun’un Basketbol Süper Liginde Yeşilgiresun Belediyespor takımı mücadele ederken; Cadde’nin en can alıcı noktasında Beşiktaş bayrağının asılı olması..

Giresunspor’un ve Yeşilgiresun Belediyespor’un şevkini kırar.

Taraftarlarının umutlarını azaltır…

Kaldı ki, üzerinde isim yazmamasına karşın…

Giresunlu sarraf Asaf Zeki Kitapçı tarafından asılan bu bayrak yerli ve yabancı turistlerin Giresun’a bakış açısını değiştirir..

Ha bir de…

Turizm demişken;

Asaf Zeki Kitapçı benim bildiğim kadarıyla 1975 yılında kurulan Giresun Turizmi ve Tanıtma Derneğine yaklaşık 15 sene başkanlık yaptı.

Dikkat edin lütfen derneği ismi Giresun Turizmi ve Tanıtma Derneği..

Sayın Asaf Zeki Kitapçı, Giresun Turizmi Tanıtma Derneği başkanlığı yaparken bana göre Beşiktaş’ı, Beşiktaş ile özdeşleşen Çarşıyı, Beşiktaşlıların iç saha maçlarından evvel kafayı demlediği Kazan Birahanesini, Dolmabahçe’yi ve eski adıyla İnönü Stadının tanıtımını yapmıyordu..

Neyi tanıtıyordu..?

Adı üzerinde Giresun Turizmini..

Demem o ki, 15 yıl boyunca Giresun’u tanıtan bir derneğinin başkanlığını yapan Asaf bey, katıldığı fuar ve paneller de Giresunspor adına da mutlaka birkaç kelam etmiştir…

Şimdi ufaktan yazıyı bağlamaya başlarsak,

Asaf bey 15 yıl yaptığı Giresun’u tanıtma işini, emeğini, Gazi Caddesinin en can alıcı noktasına Beşiktaş bayrağı asarak iki ay içerisinde yerle bir etti.

Çünkü yerli veya yabancı turistlerin büyük bir kısmı Haziran, Temmuz ve içerisinde bulunduğumuz Ağustos ayında şehre gelirken..

Bizler Asaf beyden o caddeye Giresunspor bayrağı asmasını ve üzerine de ‘Süper Lige çıkmak için daha neyi bekliyoruz? Yazmasını isterdik.

Çünkü 15 yıl Turizm ve Tanıtma Derneği başkanlığını yapmış bir insan örnek bir duruş sergileyerek şehrin dinamiklerini harekete geçirebilirdi.

Ama hala da geç kalmış değil…

Asaf beyin yaptığı ticaretine İstanbul Beşiktaş’tan gelen insanların katkı sağladığını sanmıyorum. Eğer Asaf bey Giresun’dan ve Giresunludan kazandığı paralarla Gazi Caddesinin binalarını birer-ikişer satın alabilecek ekonomik gücü kendisinde bulabiliyorsa..

Beşiktaş bayrağını dükkanın önünden aşağıya indirmeli ve Konyaspor’un yenip Süper Kupa’dan mahrum bıraktığı Beşiktaş bayrağının yerine ön kısımdan bakıldığında Giresunspor, arka kısımdan bakıldığında ise Yeşilgiresun Belediyespor’un bayrağını asmalıdır.

Yoksa..

Beşiktaş bayrağının asılı kaldığı her gün için Giresun halkı, Giresunspor ve Yeşilgiresun Belediyespor’a gönül veren Çotanak taraftarlar biraz daha fazla öfkeleneceklerdir.

Asaf beye son olarak Giresunspor’un yeni sezonun ilk maçını 13 Ağustos Pazar günü deplasmanda Boluspor ile oynayacağını da hatırlatmak isterim.

Saygılarımla.

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha