22 Ocak 2019 Salı
Yusuf Aksu yazıyor: Tabiki de Bozbağ

Yusuf Aksu yazıyor: Tabiki de Bozbağ

Devam edebildiğin kadar devam. Senin kredin Fikret Orman'ın Beşiktaş'ta ki kredisinden çok çok daha fazla

Mustafa Bozbağ 1999-2000 sezonunda A. Kaya Tirali başkanlığındaki yönetim kurulunda yer alarak yöneticilik hayatına başladı.

Ardından 2004-2005 sezonunda Fatih Kitapçı başkanlığındaki yönetim kurulunda yer alıp aktif görev üstlendi ve 4.5 yıl görev yaptı. Bu ekip 2 şampiyonluk yaşadı.

Yıllar geçtikten sonra 2011-12 sezonu sonunda 2.lige düşmüş, adeta bataklığa saplanmış kulübü zamanın ileri gelenleri ve siyasetçilerinin baskısıyla kayyum heyetinden devralarak “Bismillah” dedi.

İlk yıl işler iyi gitmedi ve takım küme düşme riski yaşadı, ancak lige tutundu.

Sonraki yıl ise istikrarlı bir çizgiyle şampiyonluk yaşanıp 1. Lige çıkıldı. Bozbağ o sezon çok klas bir idarecilik başarısı gösterdi. Devre arasında transfer tahtası kapanmıştı. Ancak kendisi “Transfer tahtasını açtırıp futbolcu almaktansa o parayı mevcut futbolcularıma veririm” dedi ve lig sonunda şampiyonluk geldi. Adeta rüya gibiydi, Giresunspor 2 yıl aradan sonra yeniden 1. lige çıkmayı başarmıştı. Ve 4 sezondan bu yana da 1.ligde oynuyor.

Giresunspor daha öncede 5 sezon boy gösterdiği 1. Ligde hep küme düşmeye oynamış (Sadece Peker’in ikinci sezonu zirveye oynamış onda da 7. olabilmiştir) ve güç bela ligde kalmış, küme düşme acısı da yaşamıştı.

Ancak Bozbağ döneminde ilk sezon orta sıralarda yer aldıktan sonda çıtayı yükseltmiş ve süper ligi kovalayan bir takım olmuştur. Önce play off’u son saniyede kaçırmış, sonra play off oynamış, bu sezon ise şampiyonluk mücadelesini sürdürmektedir. Artık sezonlar başladığında 1. Lig cepte olup hep süper lig hedeflenmekte kovalanmaktadır.

Giresunspor’a artık süper lig patentli oyuncular, Türkiye’nin ünlü teknik direktörleri gelmektedir. Tüm camianın üzerinde birleştiği ve göreve başlatılan Yılmaz Vural gibi bir isim ilk demecinde ”Burada ortam çok güzel. Futbolcuların parası tıkır tıkır ödeniyor” diyerek Giresunspor’un geldiği noktayı anlatmıştır.

Bozbağ göreve geldiğinde önünde duran 16 trilyonluk borç eritilmiş, bitirilmiştir. Kolay değildir, Kasaya girmesi gereken resmi gelirler borçlara bloke olacak ve bu kulübü döndüreceksin.

Giresunspor’a malzeme vermeyen firmalar ve randevu vermeyen oteller artık kulübü kendileri arayıp çalışmak istediklerini bildirmektedirler.

Her banka kulüp çekini hiç çekinmeden düzenleyebilmektedir.

Tesisleşmede önemli adımlar atmış kulübe ikinci tesis kazandırılmaktadır. Seka girişi Telekom yanında normal çim sahalı bir tesis tamamlanmak üzeredir. Tesisin hemen karşısındaki başka bir arazinin devri kulübe yapılmış, düğün salonu ve akaryakıt istasyonu için proje hazırlanmıştır. Kendi çabasıyla yeni stadın projesine bir antreman sahası ekletmiştir

Bu arada Giresunspor’un gelirleri tabiki de artmıştır. Ancak şurası unutulmamalıdır.

Bu gelirleri arttırmak yönetim başarısıdır. Gelir için kafa yorup, formül üretip, bürokrata siyasetçiye öneri sunacaksın ki, bu da sana geri dönsün.

Kaldı ki en önemlisi karşı tarafla iyi ilişkiler kuracaksın, güven vereceksin, samimiyetine, dürüstlüğüne inanılacak ki sana para aktarılacak.

Tüm bunlardan sonra bravo Bozbağ demek kalıyor. Allah seni Giresunspor’un başından eksik etmesin. Devam edebildiğin kadar devam. Senin kredin Fikret Orman’ın Beşiktaş’ta ki kredisinden çok çok daha fazla.


fikret-ormanbeşiktaşGiresunsporYusuf-Aksuçotanakbozbağ

Diğer haberler

Giresunspor üzgün

Giresunspor üzgün

Gol atamıyoruz

Gol atamıyoruz

Yorumlar

  • Çotanak 28 14.02.2018 23:40

    Başkan bu takımı okutsun bir ara Giresun müftüsü dua etmişti takım 8 hafta galip gelmişti. Gündem olmuştu o zaman da yada bir kurban kessin başka bir açıklaması yok bu işin

Yorum yaz

Captcha