13 Kasım 2018 Salı
Penaltıyı kurtaran Eser takım arkadaşlarına moral rakibi ise psikolojik çöküş getirdi. Pozisyon açısından kısır geçen ve yok denebilecek kadar az pozisyonun yaşandığı maçta atan kazanacaktı ve Giresunspor güldü

 Giresunspor kendi evindeki ilk maçını kazanarak camiasına büyük moral verdi.

Yenilenen kadrosu ve tek heyetiyle sahaya çıkan Çotanaklarda Mustafa hoca takımını 4-2-3-1 tertibiyle sahaya sürdü.

İlk yarıda denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde bir maç izledik. İkinci yarıda ise Balıkesir daha etkili oldu. Ev sahibi ekip bu yarıda kontra ataklarla etkili olmaya çalıştı. Balıkesir’in kaçırdığı penaltı kırılma anı oldu. Penaltıyı kurtaran Eser takım arkadaşlarına moral rakibi ise psikolojik çöküş getirdi. Nitekim bir köşe atışında Özgürün vuruşu kaleciden döndü ve Abwo pozisyonu tamamlayarak takımını 3 puana uçurdu. Pozisyon açısından kısır geçen ve yok denebilecek kadar az pozisyonun yaşandığı maçta atan kazanacaktı ve Giresunspor güldü.

Kalede Eser güven verdi. Savunmanın göbeğindeki ikiliden Özgür vazgeçilmez bir oyuncu ve topu oyuna sokuşu mükemmelin ötesinde. Diğer stoper İgors ise tecrübeli ve ilk müdahaleleri yerinde, performansını her geçen gün yükseltecektir. Hücumu seven sağ bek Berkan beklenenin aksine hücuma fazla destek veremedi. Sol bek Hüsamettin ise geçtiğimiz yıl inanılmaz yükselttiği çıtasını sürdürüyor.

 Ön liberodaki ikiliden Dodo kaldığı yerden devam ediyor, ve oyunu çift yönlü oynayabiliyor. Yanındaki Çağrı ise genç ve yetenekli bir oyuncu. Ancak yeni transfer  Dimitriadis gelince formayı alacağını düşünüyor. Sağ açık Abwo’nun lige golle başlaması özgüvenini artıracaktır. Diğer kanat oyuncusu Volkan ise dikine oynayan ve kolay adam geçen yetenekli bir futbolcu. Ancak bu özelliklerini sergileyemeyince oyundan alındı. Sezon boyunca kendisinden çok şey bekliyorum.

Santrafor Özgürcan’ın arkasında 10 numara pozisyonda görevlendirilen Recep Aydın bu mevkiinin oyuncusu değil, ön liberoda daha verimli olur. Hazır bir Tomic’in 10 numaranın rakipsizi olacağını düşünüyorum.

Tecrübeli santrafor Özgürcan iyi niyetiyle eline geleni yaptı, ancak etkisiz kaldı. Hedefi yüksek olan Giresunspor’da iyi bir santrafor yedeği olur.

Guido Kocer’in daha fazla süre alması ve henüz kadro yapamayan Yosuef Yeşilmen’in de sahaya sürülmesi halinde hücum zenginliğinin hissedilir derecede artacağını sanıyorum.

Santrafor takviyesi ve lige verilen aranın değerlendirilmesiyle Giresunspor daha da üzerine koyacaktır.

Alınan 3 puandan dolayı emeği geçenleri kutluyorum.

Yazarın diğer yazıları

Yusuf AKSU

Yusuf AKSU

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha