11 Aralık 2018 Salı
Yeşilgiresun Belediyespor fark yedi

Yeşilgiresun Belediyespor fark yedi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden temsilcimiz Yeşilgiresun Belediyespor deplasmanda karşılaştığı Tofaş'a 92-52 mağlup oldu.

Williams ve Enes Berkay'ın karşılıklı basketleriyle Yeşilgiresun, karşılaşmaya iyi başladı. 5-0 seri yapan Tofaş, zorlanmadan öne geçti. Seriye 7-0 ile cevap veren Yeşilgiresun, öne geçerek skoru 12-5 getirdi. Morgan'ın hem pota altından hem de orta mesafeden kaydettiği basketlerle 6-0 seri yapan Tofaş, 1 dakika kala öne geçti (21-20). Yeşilgiresun, yeni transferi Dragicevic'in çeyreğin sonunda bulduğu üçlükle öne geçti. İlk çeyrek 25-23 Yeşilgiresun'un üstünlüğüyle tamamlandı.

2.çeyrek Boynton ve Morgan'ın karşılıklı sayılarıyla başladı. İkili oyunları pota altında bitiren Tofaş, rakibini yakın takibe devam etti. Dışardan hücum eden Yeşilgiresun, üst üste üçlükleri bularak liderliği elinde tutmaya devam etti. Barış Ermiş'in turnikesiyle Tofaş, karşılaşmada öne geçti (38--36). Molaya giden Yeşilgiresun, moladan Jamees'in üçlüğüyle dönerek skora dengeyi getirdi. Çeyreğin son bölümünde 7-0 bir seri yapan Tofaş, liderliği ele geçirmesinin ardından farkı da açmaya başladı. 2. çeyrek 46-41 Tofaş'ın 5 sayılık üstünlüğüyle geçildi.

İlk yarı sonunda Tofaş'ta Morgan 16, Crocker 14 sayıyla, Yeşilgiresun'da ise Boynton 13 sayıyla çift hanelere çıkan oyuncular oldular.

7-0 seriyle 3. çeyreğe başlayan Tofaş, farkı çit hanelere çıkardı (53-41). Yeşilgiresun, çeyreğin ilk sayılarını 4 dakika kala sonra bulamadı. Hücumda zorlanan konuk ekip, farkın açılmasını durduramıyordu. 7-0'lık bir seri daha yapan Tofaş, maçın da tüm hakimiyetini eline almaya başladı (60-43). 3.çeyrekte maça tüm ağırlığını koyan Tofaş, rakibine geçti vermedi ve çeyreği 64-46 önde tamamladı.

Son çeyrek farkın da etkisiyle Tofaş, genç oyuncularına süre vermeyi tercih etti. Oyundan tamamen düşen Yeşilgiresun karşısında Tofaş 17-0 müthiş bir seriyle başlayarak, maçı son çeyrekte tamamen koparmış oldu (81-46). Karşılaşmayı Tofaş 40 sayı farkla 92-52 kazandı. 


Yeşilgiresun-BelediyesporGiresunsporspor28ÇotanaklarTOFAŞ

Diğer haberler

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha