25 Mart 2019 Pazartesi
Plan ve yol haritası iyi yapılmasına rağmen başarılamadı. Artık bu günden sonra kişilerin birbirlerine olan tavır ve davranışları sıradanlıktan başka bir şeye yaramaz. Önemli olan kişilerin kendisine bir kez daha bakıp ben ne yaptım diye sormasıdır

Biri bir yöneticiye  ‘sakın bu arabaya binme’ demiş. O yönetici de  ‘sen kimsin kardeşim, neden binmeyeceğim ‘demiş. ‘Ben senin iyilik meleğinim’ yanıtını alan yönetici iyice kızmış ve ‘Ulan hayırsız. Ben bu kulübe yönetici olurken neredeydin’ demiş. Eh işte öylesine bir futbol hikayesi.

Şu iki ay içinde yaşananlara bir bakıyorum. İnanın kafam bile almıyor. Nerden nereye gelindi. Altınordu maçından sonra artık ilk altı hayallerimiz de tükendi.

Sen yensen dahi rakipler de yenince aradaki fark kapanmıyor. Bundan sonraki süreç bir kaç puan alarak orta sıralarda yerimizi almak olacak. Nasıl buralara gelindi, nasıl bir döngünün içinde kaldık hepsini zamanla anlatacağım.

Bu zaman zarfında yaşananlar aklıma gelince didişmeyi, dalaşmayı bir tarafa bırakmak gerekiyor. Ne söylersen söyle elimize bir şey geçiyor mu? Hayır. Tabiki sezon başında bizim de hedeflerimiz vardı. Hatta çoklukla beklentimiz de. Ne var ki son karar sizin elinizde değil. Buna oynanan oyun karar veriyor. Yuvarlanan top ise teferruat.

Sözün kısası; her sene o kadar uğraş verilirken, bu durum taraftarda, yönetimde ve de bizde derin yaralar oluşturuyor. Eğer işler ters gitti mi muhallebi yerken bile dişin kırılır.

 Ne yaralar aldık. Aldık ama yine de ayaktayız. Bu süreç içinde her ne kadar kötü tablo var olsa bile yandaşlık arkadaşlık dostlukta bitiyor. Bazen olur olmazların peşine bile düşüyoruz.

                Mevsim geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur. Sabır taşar, canından saydığın yer bile bir gün el olur. Aklın şaşar. dostun düşmana dönüşür. Düşman kalkar dost olur. Öyle garip bir dünyanın içindeyiz.

Bu yönetim hayalci olmadı. Çünkü kurulan kadro ve borç içinde yüzen bir kulübün rahatlığa kavuşması ile hedef belirlendi Ama hedef tutturulabildi mi? Hayır.

Plan ve yol haritası iyi yapılmasına rağmen başarılamadı. Artık bu günden sonra kişilerin birbirlerine olan tavır ve davranışları sıradanlıktan başka bir şeye yaramaz. Önemli olan kişilerin kendisine bir kez daha bakıp ben ne yaptım diye sormasıdır.

Onu da soracaklarından eminim. Yeter ki kimseyi kırmadan, dökmeden bu takıma sahip çıkalım. Ne yazarsak yazalım, ne söylersek söyleyelim. Bu şehir bu takım bizim. Esen kalın.


yalçcın-esenGiresunsporAltınordumetin-diyadinspor28Mustafa-Bozbağ

Yazarın diğer yazıları

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha