03 December 2020 Thursday
Güneş bu kış gününden Karadeniz'in tam üstünden şaşalı doğsun ki onu seyretmeye doyamayalım. Haydi, çotanaklar size yeni bir çehre yeni bir savaşan bir ekibi getiren yönetime sahip çıkın. Siz istediniz, onlar getirdi. Sıra şimdi sizde

Giresun spor yeni bir güne başladı. Teknik direktör Metin Diyadin’in istifasından sonra başkan ve yönetim taraftarın istediğini yerine getirerek yeni bir sayfa açtılar. Hayırlı olsun.

Giresunspor takımı, Türkiye Kupası’nda bu zamana kadar yaşamadığımız güzel kaliteli ve medyadan olumlu sinyallerle çeyrek finale kadar gelip, Fenerbahçe’ye elenerek kendi ligine döndü.

Şimdi yeni bir teknik ekip, yeni bir hazla Eskişehirspor maçına odaklandık. Bu müsabaka dönüm noktalarımızdan biri olacak. Yeni bir futbol anlayışı ve taktiği ile alacağımız üç puanla yolumuza daha emin devam etme fırsatı yakalayacağız.

Bunu başaracak futbol takımımız var. Sadece moral ve motive eksiği olduğu için birkaç maçtır sıkıntı yaşıyoruz. Yeni teknik direktörümüz Yılmaz Vural hayırlı olsun. Taraftar istedi, başkan ve ekibi gerekenleri yaptı. Artık top futbolcu ve taraftarlarda.

Fenerbahçe maçı oynanmadan önce iki yöneticinin gözlem altında olduğu hem görsel hem de internet gazeteciliği üzerinden duyuruldu. Önce bunun sebebini araştırıp neler olduğunu öğrenmek istedim. İki yönetici arkadaşımız taraftar için kendini feda etmiş gibi. Yönetici arkadaşların misafiri maça geliyor. Gelen misafir taraftarımızın giriş kartları olmasına rağmen giriş yerine karıştırıp C kapısından girmek istiyorlar. Kartları oraya girmek için kapalı olduğundan yönetici arkadaşlar kendi giriş kartlarını kullanarak misafirleri içeri alıyor. Locada yerleri ayırtılmış olmasına rağmen yanlış giriş yerinden girildiğinden görevliden yardım istiyorlar.

Tabiki görevli o giriş yerine yönetici kartları ile girildiğini anlayınca emniyet görevlilerine konu aksediyor. Tabiki soru cevap ve daha sonra konu aydınlanıyor. Bunun büyütülmesi bence son derece yanlış. Hata yapılmış ama bu medyaya kadar yansıtılacak bir olay değil. Birileri bir şeyler yaptığını zannediyor.

Ben hiç bir zaman ben bir şeyler söylemek için istediğim için yazmadım. Söylenecek sözüm olduğu için yazdım. Bazen öyle konuşacaksın ki karşındaki cevap veremeyecek. Bazen öyle susacaksın ki karşındakiler konuşmaya cesaret edemeyecek.

 Futbolda onun için yöneticilik zordur. Bazen bir bakarsınız ağızından çıkacak sözcükler insanları mutlu edecek. Bazen akla kara arasında gidip geldikleri olur ama şuandan itibaren karanın da akın bir anlamı kalmadı. Sadece başarı için odaklandılar.

Güneş bu kış gününden Karadeniz’in tam üstünden şaşalı doğsun ki onu seyretmeye doyamayalım. Haydi, çotanaklar size yeni bir çehre yeni bir savaşan bir ekibi getiren yönetime sahip çıkın. Siz istediniz, onlar getirdi. Sıra şimdi sizde. Esen kalın.


yalçın-esenyılmaz-vuralspor28ÇotanaklarGiresunsporMustafa-Bozbağ

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha