07 March 2021 Sunday
Mustafa Bozbağ, kulübün bu zor şartlarında babasının yaptıklarının devamını getirmek, kulübü her türlü sıkıntıdan kurtarmak, 'geçmişte yapılan hizmetlere bir yenisini de ben ekleyeyim' diyerek çabalıyor. Öyle yapıyor, böyle yapıyor ama bir şeyler yaptığını herkes görüyor.
Tekrarlanmayan başarı tesadüftür.  Bazı kişiler; bir zamanlar spor kulüplerinde   idareci, başkanlık yaptıkları dönemlerde kulübün merdivenlerini kendi çıkarları için kullanmadıkları görülmüş ve hep başarılara imza atmış kişiler olarak karşımıza çıkmışlardı
Bunlar rahmetle andığımız Hasan Gürel, Muzaffer Deniz başta olmak üzere Şükrü Bozbağ, Ülkü Nefesoğlu, Yusuf Zeki Akdağ, Burhan Şenel, Yaşar Turan, Ali Gülertekin, Ahmet kaya Tirali, Halil Akbaş, Temel Çabukusta, Mehmet Larçın, Adnan Güveli, Orhan Yılmaz, Ahmet Emanet, Ali Ormancı, Mehmet Yamak, Feyyaz Dalmanoğlu ve sayamadığım birçok kişiler bu kulüp için her türlü özveriyi göstererek Giresunspor’u buralara kadar taşıma fırsatı verdiler. Hepsini şükranla anıyorum.
Mustafa Bozbağ, kulübün bu zor şartlarında babasının yaptıklarının devamını getirmek, kulübü her türlü sıkıntıdan kurtarmak, ‘geçmişte yapılan hizmetlere bir yenisini de ben ekleyeyim’ diyerek çabalıyor. Öyle yapıyor, böyle yapıyor ama bir şeyler yaptığını herkes görüyor. Amacı açık ve net. Birkaç maç galip gelinemediği an bu takım ilk şuraya bile giremez diyenlere ibret adına konuşmak da istemiyorum.
Futbolcu bedenindeki teriyle ıslattığı formayı alnından dökülen terleri kramponlarına kadar düşürdükten  sonra aldığı parayı değil, formasının onuru için temsil ederler. Bu takımı nasıl zirveye taşıyacağını düşler. Onun içinde yağmur, çamur, kar kış demeden yollara düşerler.
Ben onun için bizim futbolcuların bu forma adına yaptıklarından mücadelelerinden hiç şüphem olmadı. Bir aç maç kazanamadık diye bu söylemlerde bulunanları da esefle kınıyorum.
Teknik direktör ve ekibinin gecesi gündüzü yoktur. Çoluğunu, çocuklarını, hanımını unutur ama sorumluluklarını asla unutmazlar. Bunlardan biri de Metin Diyadin. Onların içini kimse bilemez. Etten ve kemikten oldukları için hata da yapabilirler.
Onları eleştirip onlara karşı tavır almak bence çok yanlış bir göstergedir. Hep çalıştırdıkları takımlarının başarısı için her şeyi yaparlar. Yani çileli ve garip bir mesleğin elemanlarıdırlar.
Biz günü kurtarmak için değil günlerin başarısına doğru adım atıyoruz. Lig boyunca boğuşacağız, debeleneceğiz, hatta ihanete uğrayacağız. Kimin kaybettiği önemli değil. Yolumuzu şaşırmadık.
Benim futbol konuşup yazacağım diye şeytanın avukatlığına soyunmak gibi bir derdim yok. Sadece süreç içinde bu gibi sonuçların olacağını yazmak istedim. Olur olmazın değil, Giresunspor’un peşinde olalım.
Çok mu şeyler istiyoruz. O zaman Manisaspor maçı ile istek ve temennimiz bellidir. Bunu da bu futbolcu kardeşlerimle başaracağız. Esen kalın.

yalçın-esenGiresunsporspor28çotanakbozbağmuzaffer-denizManisasporülkü-nefesoğluahmet-tiralişükrü-bozbağmehmet-larçın

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha