20 Ocak 2019 Pazar
İlk yarı itibarıyla alınan 30 puan ve Ziraat Türkiye Kupası'nda yoluna devam eden Giresunspor. Karşınızda Süper Ligin lideri bir takım var. Bu takıma karşı oynanacak oyun stratejisi diğerlerinden daha farklı olabiliyor.

Kağıt üzerinde favori olan takımlara karşı bazı önlemler almak gerekiyor. Bu kupa maçını da öneme alıp futbolcuların izin isteğini bile geri çevirip maçın önemine değinen teknik heyet maçtan hem kendileri adına hem de oynana futbol ve futbolcular adına tam not aldılar. Tabiki bu arada öğrencilerin de maça ilgisi eklenince tüm şehir maça konsantre oldu.

Başakşehir FK’nin teknik patronu Abdullah Avcı: ‘Karşımızda pres yapan, mücadele eden takım olunca konsantremiz de düşük olunca maçı kaybettik. Giresunspor iyi takım, iyi oynayarak kazandılar” dedi.

                Ben hep bu takıma sadece sahip çıkılsın gerisi çorap söküğü gibi gelir diye söylüyorum Teknik patron bu gibi maçları okuyor ve ona göre hamleler yapıyor. Bu iş Metin hoca olarak bu maçta daha da göze battı.

Futbolculara verilen görev anlayışı en iyi şekilde yerine getirildi. Hâlâ sıkıntısı olan varsa söylesin kardeşim. Adam bir işin peşinde mücadele gösterirken, gidenlerin yerine oyuncular araştırılırken önce hocadan başla söylemlerini esefle kınıyorum.

Bu nasıl iş sen Giresun spor taraftarı değilsin kardeşim. Yineliyorum. Metin Hoca babamın oğlu değil, akrabam değil, lakin bu takıma çok şeyler verdiğine inandığım bir teknik adam ki kaybedilmesini istemem.

Zaten kötü giden bir durum olsa biz değil gerekeni yönetim yapar. Herkes işine bakıp bu takımı nasıl Süper Lige taşırız onun hesabı yapılmalı.

İddia ediyorum, şuraya yazıyorum. Eğer bu takım başarılı olamazsa bunu sorumlusu ne yönetim ne teknik kadro nede çalışanlardır. Demek ki bazıları bu takımın başarılı olmasını istemiyor.

Onlar isyan etmeyi değil bu takımı kucaklamalıdırlar. Bizim bizden başka dostumuz yok. Bu böyle biline. Eğer Abdullah Avcı; “Karşımızdaki takımlar bizim takıma 3-4 kez bile atak yapamazken Giresunspor takımı çok pozisyon yakalıyorsa bu takımın oyun gücü harika demektir” diyorsa kendilerine teşekkür ederiz diyorum.

Gidecekler kalacaklar bu hafta içinde belli olacak. Lakin ilk giden futbolcular Bandırmaspor’dan gelen Brinner, kaleci Fevzi ve Mertcan oldu. Canberk’in de ayrılması gündemde. Ayrıca birkaç futbolcu ile de yollar ayrılacağa benziyor.

Şu an fazla yazmayalım. Lakin bazı futbolcularla kulüp başkanı ve teknik direktör dirsek temasında. Onun için ince eleyip sık dokuyorlar. İyi bir Giresunspor seyredeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Alınan bu galibiyet için herkese teşekkürler. Yine bekleriz. Esen kalın.


Giresunspormetin-diyadinspor28başakşehirMustafa-BozbağÇotanaklarabdullah-avcı

Yorumlar

  • Ali Faik Köksal 02.01.2018 21:44

    Metin Diyadin son yıllarda Giresunspor`a en pozitif futbolu oynatan hocadır. Elimizdekinin değerini bilelim ve ona destek olalım. Metin Hoca`ya maç esnasında olumsuz tezahürat yapmak ancak ve ancak takıma zarar verir. Herkes aklını başına alsın ve bu takımı yönetenlere (Yönetim`e ve Hoca`ya) destek ve saygılı olsun lütfen. Başka Giresunspor yok.

Yorum yaz

Captcha