01 March 2021 Monday
Giresunspor futbolcularının bu zor ve meşaketli yolda yalnız bırakmayalım. Onlara sahip çıkarak onları ödüllendirelim. Başka ne isteyelim ki

Bir müsabaka düşünün, güzel futboldan çok skorun getireceği kıstaslarla önünü göreceksin. Önemli olan sorumluluk alanının sahada olması, bilinmesi,inanılması olduğuna göre sıkıntı yok demektir.

Eskiye dönmek istemiyorum. İyi futbol skor kötü peki ne oldu. O kadar çaba birkaç maçta uçup gitti. Şimdi ise daha dikkatliyiz. İyi mücadele ediyoruz. Rakibin yaptığı  bir kaç pozisyon dışında karambol yaratılarak gelinen pozisyonlar da çabasına ulaşmıyor.

Çünkü iyi organize biraz şans ve mücadelenin haklı payı da ortaya çıkıyor. Ne diyorlar  kazanabilmek için bazı şeyleri kaybedebilirsin. Burada değerli olan başarıyı ölümsüzleştirip saha içinde ve dışında yaşatanlardır.

Giresunspor’da son iki maçımızda futbol adın bir şeyler koyamadık. Lakin bu ligin en az gol ve en fazla gol atan takımının yeri de liderlikse kimse kusura bakmasın. Giresunspor’da biz bu başarı ruhunu yakalamışız. Kazanma hırsımızı rakibe kabul ettirmişiz.

Bu takım ve yönetimler daha önce çok sarsıntılar yaşadı. İyi oynayıp kaybettiğimiz maçlardan sonra önümüze bile bakamaz olduk.Şimdi herkesin alnı ak ve dik bir şekilde bakıyor. O yönetimlerde çok istediler başarılı olmayı bunları da söylemeden geçmek ayıp olur.

Hatalar yapılan yanlış transferler ve borçlanma onları sıkıntılara sokarak başarılı olamadılar. Şimdi bu kadar borç haydi onu bırakalım tahtanın kapalı oluşu ile kendi futbolcuların içinde yeni ve dengeli bir strateji belirleme yapılıp lige ağırlığını koyabiliyorsan iyi işlere imza atılmış diyebilirsin.

Eski bir Samsunspor futbolcusu; “Birlik ve beraberliğin simgesi olan ve mücadele ederek hakkıyla  buraya gelen Giresunspor ‘u kutluyorum. İnşallah Samsunspor’la birlikte el ele Süper Lige kucak açarız” diyor. Bu güzel duyguyu rakibe bile kabul ettirmişiz ki teşekkürler Giresunspor diyebiliyoruz.

Şimdi puan sıralamasında bu hafta itibarıyla çok önemli değişiklikler yaşanabilir.İstanbulspor -Samsunspor maçında eğer Samsunspor galip gelir, Giresunspor da Ankaraspor’u yenerse biz üçüncü sıradaki rakiple aramızdaki farkı 10 puana çıkardığımızda bu işin yarısını geçmiş olacağız.

Onun için dualarımızı esirgemeyelim. Giresunspor futbolcularının bu zor ve meşaketli yolda yalnız bırakmayalım. Onlara sahip çıkarak onları ödüllendirelim. Başka ne isteyelim ki. Yeter ki yensinler.

 


Giresunsporspor28Çotanaklaryalçın-esen

Yorumlar

  • Nizamettin BİLİR 15.02.2021 21:06

    Galibiyet Güzel bir duygu.Giresun sporun mücadelesinin Takımdaşlık ruhu ile oynamasının karşılığını alıyor 3 puan almak Güzel dır.

Yorum yaz

Captcha