07 March 2021 Sunday
Karıncaya sormuşlar; 'nereye gidiyorsun?' diye, O da hacca gidiyorum demiş. 'Ama sen oraya gidene kadar ölürsün' demişler. Karınca da 'olsun ben hayallerim uğruna ölürüm' demiş. İşte nereden nereye gitmeye çalışan bir karıncanın mücadele ve başarma azmi bizi kamçılamalı ve bu hayalimizin peşinden koşmalıyız

Önce Atamızı saygıyla anıyorum. Atamızın ‘ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ söylemi ile sporumuzun çok daha ileriye gitmesi temennisinde bulunuyorum.

Benim işim futbolu yazmak, onu eleştirmek ve yapılanların hayata geçirilmesi için var gücümle mücadele etmek. Biz büyük hayaller kurup, küçük düşünmeden yaşamayı öğrenmeliyiz.

Nelerle uğraşıyor yöneticiler ve kulüp başkanı biliyormusunuz? Sadece başarılı sonuçlarla mı alınıyor sanıyorsunuz. Hayır, kardeşim bir kulübün içinde neler yaşanıyor, nelerle uğraşılıyor? Neler olması gereği ortaya atılıyor bilen var mı? Yok kardeşim!

Geriye bak, neler yaşanıyor. Altyapıda kaç takım mücadele ediyor, onların masrafları, kurumsallaşma adına yapılan hamleler, para bulmak için yoğun tempo, futbolcu alacaklarının ödenmesi, takım içindeki uyum, teknik kadro ve istekleri, onların takım içi motiveleri, kendilerinin psikolojisi, çalışanlara ödenen maaşlar, sigorta primleri maliyeye ödemeler, mutfak masrafları kısaca uğraşılabildiği kadar uğraşılan konular.

Ardından ‘başarı’ diyorsan geriye baktığında bu bütünlüğü ve özveriyi yakalamak ve taraftarınla bir bütün olmak çok kolay değilmiş değil mi? Demek ki başarı çok kolay kazanılmıyor. Geçmişte bunları yönetim olarak yapamayan idareciler hep hüsrana uğradı.

Sonuçları da hep beraber gördük. Birileri bu şevkli onurlu savaşta kazanmalı ve kazanılmalı. Bunun hamleleri atıldı ama biz hâlâ oralı bile olamıyoruz. Soru; biz başarılı olabilecekmiyiz?  Bir dakika ben de senin kadar bir şeyler biliyorum ama zaman her derdin ilacı diyerek başarı olmak için uğraşıyorlar diyorum. Umutluyuz, çünkü bu duygu korunması ve yaşanması gereken bir duygu. Zaten kararlı, tutarlı davranışlar olmazsa gelecekte olmaz. Buna Giresunspor da dâhil.

Konu Giresunspor ise tercihimiz doğru. Futbol sabrımızın da olması gerekir. Hedefimiz olmalı. Şampiyonluk, yani sıralamada üst olmak. Kim kötü olmayı ister ki? Hedefiniz olmalı.  Bunu hayata geçirmek çok da kolay değil, bir eksiklik olabilir ama sonuç hep sevinçle başarıyla kaplanmalı.

Onun için uğraşıyor ve futbol savaşı veriyoruz. Bu hafta futbol adına bir şeyler yapamadık. Futbol ve Giresun spor maçı olmadı mı sanki sade ve tuzsuz gibiyiz.  Bir şeyler konuşamıyoruz, yazamıyoruz, lakin önümüzdeki günler çok güzel yazıları takımın başarısı ile yazmak istiyorum...

Karıncaya sormuşlar; ‘nereye gidiyorsun?’ diye,  O da hacca gidiyorum demiş. ‘Ama sen oraya gidene kadar ölürsün’ demişler. Karınca da ‘olsun ben hayallerim uğruna ölürüm’ demiş. İşte nereden nereye gitmeye çalışan bir karıncanın mücadele ve başarma azmi bizi kamçılamalı ve bu hayalimizin peşinden koşmalıyız. Esen kalın.


Giresunsporspor28çotanakyalçın-esenMustafa-Bozbağmetin-diyadinerzurumsporAltınordu

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha