02 December 2020 Wednesday
Kime övgü yapsak hemen bir çıkarımı var diye soruluyor. Boş ver bile diyemiyoruz. Bu kavram bu şehirde böyle işliyor. Yapacak bir şey de yok

Giresunspor’un en güzel tanıtımı futboldan geçiyor. Giresun Ticaret ve Sanayi Odası bir fragman yaparak Giresun’un tarihi kültürünü doğasını denizini yansıtarak tanıtım yapmaya çalışmış. Bu Giresun’un öz değerinin fındık ve Giresunspor olduğunun farkına hâlâ varamamışlar. Neden buna değinilmemiş anlayamadım.

Yıllardır yazıyoruz, çiziyoruz. Bu şehrin bu gibi odalarından Giresunspor adına hiç ses çıkmıyor. Sıkıntı nerede? Her neyse biz işimize bakalım. Giresunspor’da yabancı sayısını düşürmek için yönetim hamleler atıyor. Son olarak Makedon oyuncu Zeri gönderildi. Takım için ilk devre itibarıyla faydalı olamayan Sery, Adama Ba ve Sait İdazza da kulübe maddi zarar vermeden gönderilmeye çalışılıyor.

Tüm bu olumlu tablonun yanında daha lig başlamadan söylenenlere üzülüyorum. Şimdi hatırlayalım. Bir seçim geçirdik. Toplumda uzlaşma sağlandı. Her hangi bir olumsuzluk da olmadı. Bu arada Yeşil beyaz kulüpte bazı kayda değer ama sonuçta sembolik olsa da değişiklikler oldu. Pek tabiki beklentilerde.

Nedir bunlar? Başkan ve arkadaşlarının yeni dönemde yaşanacak tüm kırgınlıkları ortadan kaldıracak ve herkesi kucaklayacak bir tutum gösteren ifadeleri beni ziyadesi ile memnun etti. Ben yeri gelir eleştiririm. Bunun üzerine basa basa söylüyorum. Yeri gelir karşısına çıkar bu ne kardesim de derim.

Yazarak ve konuşarak bunu çözmek en doğrusu. Bu takımın durumu ortada ya yukarı ya aşağıda olmama adına mücadele edecek. Kabul etmiyorum deseniz bile bu böyle. Düşsün mü bunumu istiyorsunuz.

Artık tutarsız bilgiler, sabah erken kalkanlardan beyanatlar, kuşkusuz eleştirileri de beraber getiriyor. Sermayesi sıfır olan zarar etmekten korkmaz. Onun için bırakın ileriye dönük neler yapılıyor bir görelim. Kime övgü yapsak hemen bir çıkarımı var diye soruluyor. Boş ver bile diyemiyoruz. Bu kavram bu şehirde böyle işliyor. Yapacak bir şey de yok. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28Çotanaklar

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha