16 April 2021 Friday
Spor Toto Birinci Ligde tarihinin son dönemlerde en güzel sezonunu geçiren GZT Giresunspor son üç karşılaşma dışında tüm futbol severlerin gönlünde taht kurmuştu.

Altay maçı dahil kaybedilen iki karşılaşma ile takımımıza övgüler yapanlar birden ters bir manevra ile takımı ve teknik heyeti bombardımana aldılar. Peki bu doğru muydu? Hayır! Çünkü sezon başında sadece geçen sezondan iki futbolcusu elinde kalan Çotanaklar seçimin hemen ardından transferler yaparak lige bir an önce adapte olmak istediler. Tabi ki ilk hedef ligde kalmaktı.

Peki nasıl oldu da bu takım ligde kalma adına değil de ligin üstünde şampiyonluk mücadelesi verdi. Bu takımın teknik ekibi aynı, futbolcuları aynı, yönetimi aynı de neler oldu da son üç haftadır işler iyi gitmemeye başladı. Kulüp içinde futbolcular arasında hiç bir sıkıntı yok diye düşünüyorum. Yönetim çabalıyor. Teknik ekip bence ufak tefek hatalarda yapsa bu takımın başarılı olması için elinden geleni yapıyor.

Peki ne oldu bu güzelim takıma! -Ki son haftalarda damardan oynayan bir kaç futbolcu görebiliyorum.- Biz bu takımdan umudumuzu asla kaybetmeyelim. Umut, belki de gelecek sayfadır. Umut, cesaretin yarısıdır. Umut, hiç bitmeyen bir bahardır. İçinde karlar da yağar, fırtınalar da kopar ama çiçekler hep açar. Aklını ve fikrini de kaybedebilirsin, ama umudunu asla kaybetme derler ya biz onu yapacağız.

Bu zamana kadar maçlarda hiç sakinliğimi bozmadım. Temsilcisi 4. hakemi insanı çıldırtmak için her türlü dalavereyi yapıyor. Adana’da, Ümraniye’de hatta Adana Demirspor’un son oynadığı maçındaki o protokolde pandemiye uymayan ve insan selini görünce buraya gelen temsilciler ahkam kesiyor, bunları sizin arkadaşlarınız görmüyor mu, dediğimizde biz yokuz orda deyip işin içinden çıkmaya çalışıyorlar. Kimden korkuyorlar. Maç alamayacağız diye bize dokunmayan yılan bin yaşasın mı diyorlar, hala anlamış değilim.

Başka takımların başkanları soyunma odalarında cirit atarken bizim başkan futbolcuların moral ve motivesini yükseltmek için 2 dakika soyunma odasına inince cezai işleme maruz kalıyorsa burada bir şeylerin döndüğü tartışması aklıma geliyor. Futbolun içinden gelmeyen bu temsilciler hele babadan oğula geçen hakemlere birilerinin hakkaniyet dağıtmasını bekliyorum. Çünkü A şehirde yapılanlarla B şehirde yapılanları ayrı tutuyorsan bu işi yapmayacaksın. Dilerim tüm bu karamsar tablo Samsunspor maçıyla son bulur..

Yorumlar

Henüz bu içeriğe yorum eklenmemiş. İlk siz olabilirsiniz.

Yorum yaz

Captcha