02 December 2020 Wednesday
Kadir Sağlam sen futbol oynadın mı bilmiyorum ama bu kadar korkak maç yönetmek bir takımın emeğini çalmak sana hiç yakışmadı

Giresunspor iki kez öne geçtiği maçı kaybetti. Haftalardır yenilmeyen bir Denizlispor, Giresunspor karşısında öldü öldü dirildi derler ya işte öyle oldu.

İlk dakikadan itibaren top çeviren, orta sahada iyi organize olan Çotanaklar ilk golünü 3. dakikada bir serbest atıştan gelen topta Sery’nin kafa vuruşuyla buldu. Daha sonra iyi oynamaya çalışan ekibimiz rakibi savunmada eksik yakalamasına rağmen, forvetlerin beceriksiz oluşundan dolayı ikinci golü bulmakta zorlandı.

İlk yarıyı başarılı bir şekilde tamamlayan ekibimiz, 55. dakikada rakip takımın 10 kişi kalmasını fırsata çeviremedi. Volkan’ın sayısının ardından golü yiyen ekibimiz kaleciye yapılan müdahaleye göz yuman hakemin hatasıyla maçı kaybetti.

MHK eleştiriliyor. Kulüpler haklımı evet haklılar. Puanlar çalınıyor. Penaltı pozisyonu es geçiliyor. Kendini Denizli spora affettirmek isteyen hakem Kadir Sağlam maçı katlederek rakibin kalecimize şarjını da es geçerek gölü yememize neden oluyor.

 Ne yaparsanız yapın, nasıl mücadele ederseniz edin, bu hakemler olduktan sonra puan almanız mümkün olmuyor. Ha hep suçlu hakem mi derseniz, evet hakem hataları var ama bir de bizde bir savunma var ki evlere şenlik. Öyle rahat topa vurdurursan, kalecine şarj yapılmış topa altı pas da dolanırken sen seyredersen senin de hatan var derim.

Hakem rakip 10 kişi kalınca bir anda değişime uğradı. Sebep neydi bilmiyorum ama altı pas içerisinde kaleciye dokunmanın hâlâ ne olduğunu bilmiyorsa sadece futbol oynamadan, okuyarak imtihanlara girerek hakem olunmayacağı bir kez daha görülmüş oldu.

Haydi gözlemci arkadaş, bakalım nasıl bir değerlendirme puanları vereceksin. Temsilci arkadaş, sen de gol sevincinde pet şişe başta olmak üzere her türlü yabancı madde atılmasına ne yazacaksın. Kadir Sağlam sen futbol oynadın mı bilmiyorum ama bu kadar korkak maç yönetmek bir takımın emeğini çalmak sana hiç yakışmadı.

Ne diyeyim. Türk Futbolu can çekişiyor. Bu kulüpler nasıl bu işin içinden çıkacak merak ediyorum. Dilerim her şeyin hayırlısı olur. Esen kalın.


yalçın-esenGiresunsporspor28ÇotanaklarKadir-SağlamDenizlispor

Yazarın diğer yazıları

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yalçın Esen

Yazarın tüm yazıları

Yorumlar

  • yalçın esen 28.11.2018 15:13

    Ben kimseye yaranmıyorum.Bu işi yapacam diyen çıkar aday olur.Ben hep bu yönetimin yanlışlarını eleştirdim.Doğrularınıda alkışladım.Tabiki hataları var.Bunda hemfikirim.Lakin bu kulüp bizim.Vurun abalıya demekle bu kulübüe katkı değil zarar veririz.6-7 yıldır hizmet edenlerede teşekkür etmek gerekir.Nerden nereye dersek şöyle bir arkamıza bakıp ondan sonra söylemek daha doğru olur alikaplan kardeşim.Bu şehir ve kulüp bizim.Biri gider ötekisi gelir.Önemli olan kulübü ayakta tutmak ve başarılı yapmaktır.Bakınız Eskişehir, karabük, elazığ vs. gibi takımların hali ortada ki çok şükür biz kendimiiz yiyerek bu durumlara sokmak istediğimizden bir şeyler yapamıyoruz.Sevgiler

  • ali kaplan 26.11.2018 21:56

    sayın esen yaptığın yorum hoşuma gitmedi takım oyundan düşmemeli 2 inc3 ügoller bedava oldu objektif olarak bakınkımseyeyaranmaya kalkışmayın sızin buna ihtiyacınız yok saygılar

  • Nizamettin Bilir 26.11.2018 11:00

    Bütün suçlu hakem mi?Bence önce Giresun spor yönetimi biz nerede yanlış yapıyoruzda bu hale geliyoruz diye bir kendisini sorgulamalı özeleştiri yapmalıdır.Biz kendi yanlışımızı bulalım doğruyu yapalım.

Yorum yaz

Captcha